Są wolniejsi!

Co to za strona?

Przestań myśleć o bieganiu

Zacznij biegać

Kim jesteśmy

Bieganie to klucz

który otwiera drogę
do lepszego życia

Przyłącz się do nas

Twoje nogi wcale się nie poddają

Robi to twój umysł

Nowości

Płacz na treningu

Śmiej się po wygranej walce

Szybki kontakt

Nieważne jak wolno robisz postępy

I tak jesteś dalej niż ci,
którzy siedzą w domu

Od nowa

Stowarzyszenie "Są Wolniejsi"

Skupiamy aktywnych biegaczy i sympatyków biegania z terenu Warmii, a zwłaszcza Olsztyna,  Morąga, Dobrego Miasta, Ostródy i Gietrzwałdu.  Działamy od połowy roku 2017, początkowo jako grupa nieformalna, a od początku 2018 roku jako Stowarzyszenie zwykłe. Spotykamy się dwa, trzy razy w tygodniu na treningach organizowanych w taki sposób, aby wszyscy, niezależnie od stopnia zaawansowania "dali radę". Startujemy też w zawodach, staramy się osiągać jak najlepsze wyniki, ale nie one są najważniejsze, bo przecież biegamy głównie dla przyjemności.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 Rezerwacja zakończona
 
0

1 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia składamy hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia – mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę naszej niepodległości.

Harcerki i harcerze ZHR włączają się w organizację lokalnych obchodów w całej Polsce. W Olsztynie po raz czwarty mamy szansę uczcić bohaterów, włączając się w VII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" – projekt Fundacji Wolność i Demokracja, którego organizacji podjął się Obwód Warmińsko – Mazurski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

3 marca 2019r. (niedziela) o godzinie 12:00 na Stadionie Leśnym
startuje Olsztyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trasa prowadzi leśnymi drogami Lasu Miejskiego. W tym roku do wyboru są dwa dystanse:
- 1963 metrów wskazuje rok, w którym zastrzelony został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.
- 5 km

W biegu, który odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, może wziąć udział każda osoba niezależnie od wieku, ale w tym roku wprowadziliśmy limit uczestników – 140 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt udziału 25 zł. W ramach wpisowego każdy zawodnik otrzyma specjalny pakiet startowy.
Organizatorzy oferują ciepły posiłek i herbatę, zapewniają opiekę medyczną i ewentualną opiekę nad małymi dziećmi, jeżeli rodzice zechcą wziąć udział w biegu.

Zapraszamy chętnych: rodziny, przyjaciół harcerstwa, sympatyków biegania i miłośników historii Polski, zwłaszcza tej nie do końca poznanej, do udziału w niezwykłym wydarzeniu. Nie liczy się czas czy miejsce na mecie – najważniejsze, by przebyć trasę i upamiętnić w ten sposób polskich patriotów, którzy ponieśli ofiarę życia lub zdrowia, a których za wierność złożonej przysiędze i bezkompromisowość wobec współpracy z władzą komunistyczną, propaganda PRL określała ich mianem faszystów i bandytów.

 
 

Terminy

  • 2019-03-03 12:00

Wspierane przez iCagenda

Przyłącz się!Biegaj razem z nami dla zdrowia i przyjemności