Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Warto być z nami tylko dla prezentów

Warto z nami być tylko dla prezentów... ten przewrotny tytuł ma oczywiście wywołać burzliwą dyskusję, mamy nadzieję, że poprzez jego negację. Jesteśmy przekonani, że to nie nagrody powodują, że chcecie biegać z nami i być członkami naszej grupy biegowej - Stowarzyszenia Są Wolniejsi.

Działalność w stowarzyszeniach wiąże się z koniecznością wykorzystania czasu w sposób umiejętny, często w pogodzeniu z innymi obowiązkami. Brak sprawnego porozumiewania się może wpłynąć negatywnie na zarządzanie i na dalsze losy organizacji. Na szczęście ten problem jest nam obcy i mamy nadzieję, że nigdy nie zaistnieje.

Tworzymy team pozytywnie zakręconych ludzi, często określanych jako "wariaci". Istniejemy od stycznia 2018 roku, czyli od niedawna a już zaznaczyliśmy swoją obecność na mapie biegowej Olsztyna i okolic. Zaczynaliśmy małą trzyosobową grupką a w tej chwili jest nas siedemnastu; szesnastu członków zwyczajnych opłacających składki i jedna osoba mająca status członka honorowego. Nasza członkini honorowa to propagatorka i mamuśka akcji biegu na sześć łap Monika DĄBROWSKA.  Bieg na sześć łap to ogólnopolska akcja społeczna, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z Psiakami ze Schroniska. Obecnie odbywa się w 39 azylach w Polsce. Angażuje wszystkie grupy społeczne, w tym Osadzonych, Dzieci z Domu Dziecka, Niepełnosprawnych i czyni, że aktywne spędzanie czasu wolnego przybiera formę niesienia pomocy Braciom Mniejszym. Wspieranie tej szczytnej idei jest  jednym z naszych celów statutowych. 

Mimo, że gratyfikacje i korzyści wynikające z przynależności do naszego stowarzyszenia nie są dla naszych członków priorytetami, to jednak aby uhonorować osoby opłacające składki a tym samym zachęcić innych do wstępowania w nasze szeregi, powstał pomysł zakupu "zestawów prezentowych". Warto zauważyć, że wartość zestawu to koszt dwuletnich składek jednego członka stowarzyszenia. Taki prezent był możliwy dzięki dwóm tajemniczym sponsorom, którzy zasilili konto Stowarzyszenia znaczą kwotą. Ponadto dzięki Dowództwu 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie, w ramach promowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych otrzymaliśmy fajne materiały reklamowe. Wielkie podziękowania należą się również Jerzemu Skarżyńskiemu, dzięki któremu pozyskaliśmy po preferencyjnej cenie pozycję bibliograficzną określaną jako "biblia dla biegacza", czyli książkę jego autorstwa pt."Biegiem przez życie". Dodatkową wartością tej publikacji oraz bez wątpienia unikatową pamiątką jest dedykacja autora, osobna dla każdego obdarowanego członka naszego stowarzyszenia. Ponadto Pan Jurek, zdając sobie sprawę ze skromnych możliwości finansowych naszego młodego Stowarzyszenia, podarował nam dodatkowo jedną książkę gratis a wszystkie przesłał nam na swój koszt. Dziękujemy również bardzo serdecznie Firmie Daniel Wodowski - Mammami za błyskawiczną realizację naszego zamówienia, dzięki czemu możemy cieszyć oczy estetycznymi nadrukami na plecakach gdzie umieszczone są imiona zawodników, nazwa naszej grupy i logo naszego miasta.

Zestaw prezentowy przedstawia się następująco:

upominki zakupione ze składek członkowskich:

 • 11
 • 22
 • 33
 • 99

upominki otrzymane dzięki uprzejmości 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie:

 • 44
 • 66
 • 77
 • 88

Mówiąc bałwochwalczo, oczywiście z elementami humoru, zazdrościcie albo... dołączajcie do nas !!!

Doskonałą okazją do wręczenia upominków są zawsze zawody sportowe, wynika to z faktu, że uczestniczy w nich większość członków naszej grupy i nie trzeba robić specjalnie dodatkowego spotkania. Taką okazją były zawody, które odbywały się w Olsztynie w dniu 18.07.2018 r pod nazwą CITY TRAIL onTour. To letnia edycja biegów organizowana w 10 miastach, zawsze w leśnej scenerii na dystansie 5 km. Wręczone gadżety dla naszych zawodników były swoistymi zestawami startowymi. Chyba to one dodały im skrzydeł i pozwoliły osiągnąć bardzo dobre wyniki:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
58 Adam KIEWISZ 00:22:10 17
87 Piotr SZCZEPANIAK 00:23:59 13
142 Joanna PALOWSKA 00:26:27 5
222 Ela CIEĆKO 00:31:00 13
236 Barbara NIEWDZIĘCZNA 00:31:53 22
240 Lidia SKOWRONEK 00:32:10 41
256 Joanna PĘDZIWIATR 00:34:07 44
 • cit1cit1
 • cit2cit2
 • cit3cit3
 • cit4cit4

Półtorej godziny przed biegiem głównym (o godz. 17:30) wystartował bieg dla dzieci o nazwie ONTRAIL JUNIOR rozgrywany, w zależności od kategorii wiekowych, na dystansach od 300m do 2km. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć pociech naszych zawodników. Przyszły narybek Są Wolniejsi reprezentowali, w zestawieniu rodzic - dziecko, następujący mali sportowcy:

 • Ewa CHEĆKO - Jadwiga
 • Lidia SKOWRONEK - Maja i Kaja
 • Adam KIEWISZ - Gabi

Wszyscy zawodnicy spisali się doskonale zajmując czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej na dystansach w których rywalizowali oraz w swoich kategoriach wiekowych, wszystkim serdecznie gratulujemy.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:28

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.