Spalamy świąteczne pierogi

„Najgłośniej śmiej się z siebie a najciszej z innych”

Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Nie jest to pusty frazes, czy też aksjomat. Stwierdzenie to znajduje potwierdzenie w życiu codziennym.
Zespół ludzi o podobnych zainteresowaniach tworzy mniej lub bardziej formalne grupy, aby wspólnie oddawać się swoim pasjom.
Często słyszymy, w odniesieniu do jakiegoś zjawiska czy społeczności, że „to stan umysłu”' Jedną z takich zbiorowości są bez wątpienia biegacze. Środowisko określane przez innych jako „pozytywnie zakręceni ludzie”, lub bardziej dosadnie, niecenzuralnymi nazwami ludzkich schorzeń o podłożu psychicznym. Takim „stanem umysłu” jest bez wątpienia nasza drużyna a raczej tworzący ją ludzie.
Śmiech to zdrowie, tak brzmi potoczne powiedzenie, i trudno się z nim nie zgodzić. Śmiech wpływa pozytywnie na ogólną egzystencję. Analizując radosne zachowania członków naszego stowarzyszenia jesteśmy przekonani, że zdrowiem moglibyśmy obdzielić wszystkich mieszkańców Olsztyna a może i całego województwa warmińsko-mazurskiego.
Motto naszego spotkania w ramach bożonarodzeniowej edycji parkrunu to: „Jeśli potrafisz śmiać się z siebie: to najlepszy dowód, że masz poczucie humoru"
Dziesięcioro uczestników z naszej drużyny na parkrunie to rekord frekwencji. Nigdy tak licznie nie pojawiliśmy się w Parku Centralnym, aby pokonać tę 5 km trasę.
Ela Ciećko, Barbara Niewdzięczna, Jerzy Niewdzięczny, Piotr Paltian, Piotr Szczepaniak, Marcin Stradomski, Marcin Waszkiewicz, Tomek Hermann, Andrzej Kowalczyk i Mariusz Witkowski to ci, którzy postanowili spalić poświąteczne kalorie. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników to, co czwarty zawodnik parkrunowego biegu to przedstawiciel „Są Wolniejszych”.
Ilość biegaczy, którzy postanowili wziąć udział w dzisiejszym parkrunie napawa optymizmem, tym bardziej, że okres świąteczny dla większości to czas błogiego lenistwa.
Najwięcej uczestników, 90 osób było na pierwszym parkrunie, który wystartował 4 listopada 2017 roku. Najmniej, 17 biegaczy stawiło się na starcie w dniu 25 sierpnia 2017 roku podczas 44 jego edycji. Wynik 62 edycji, gdzie wystartowało 38 uczestników, plasuje go na trzynastej pozycji. Barwo biegacze!
Kasia Gawryś dodatkowo zmotywowała wszystkich uczestników parkrunu aby ich 5 km przebieżka przyczyniła się do pomocy dzieciom w ramach akcji „Palimy kalorie.”
Kontynuując, wcześniej zagubiony watek odnośnie „pozytywnego wariactwa” to właśnie bożonarodzeniowy parkrun był doskonałą okazją do wspólnej zabawy.
Ludzie najbardziej boją się ośmieszenia, dlatego wielu z nich przedwcześnie rezygnuje z wielu wartościowych dokonań. Jak można temu zapobiec? Odpowiedź jest prosta, biegajcie z nami – „Są Wolniejszymi”, śmiejcie się z siebie a śmiech innych zamieni się w podziw.
Na parkrunie pojawił się cały świąteczny korowód, były: Mikołajki, Mikołaje i renifery tylko … normalnych ludzi było mało.
Tajemnicą poliszynela jest pytanie, jaka drużyna dominowała wśród świątecznych przebierańców.
Wielokrotnie podkreślaliśmy, że ideą biegów parkrun jest przede wszystkim zabawa a nie wyniki, więc jako drużyna postanowiliśmy solidarnie postąpić zgodnie z tymi złożeniami. Nasze biegowe wyczyny uwieczniła Ela, która pełniła rolę fotografa, z kolei Andrzej; jako koordynator; czuwał nad naszym bezpieczeństwem. Dla Andrzeja był to debiut w tej roli, nota bene bardzo udany, bo z powierzonego zadania wywiązał się doskonale.
Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników do obejrzenia TUTAJ.

Uwaga parkrunowcy !!!

Jeśli ktoś z Was chciałby spalić sylwestrowe kalorie to zapraszamy w imieniu Jarka KOPYŚCIA na dodatkowy bieg Noworoczny 01.01.2019 roku - godz. 10:00.
Skoro potrafiliśmy zmobilizować się podczas dodatkowego, bożonarodzeniowego parkrunu to... zróbmy niespodziankę naszemu etatowemu koordynatorowi i pobiegnijmy w Nowy Rok w liczbie większej niż 90 osób. Pobijmy rekord pierwszej edycji, pierwszy krok to darmowa rejestracja, później już tylko wystarczy przyjść do Parku Centralnego  z wydrukowanym kodem uczestnika i.. w dowolny sposób (biegnąc, maszerując z kijkami, a nawet idąc) pokonać 5 km trasę. Zróbmy to razem!!!

 • 1010
 • 1111
 • 1212
 • 12a12a

 • 1a1a
 • 22
 • 2a2a
 • 33

 • 3a3a
 • 44
 • 4a4a
 • 55

 • 66
 • 77
 • 88
 • 99


Zdjęcia: Ela Ciećko, Bartosz Olszewski
Obszerna galeria zdjęć do obejrzenia TUTAJ

 

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 12 kwiecień 2019 20:35

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.