Olsztyn jak Gdańsk - wierzy, że dobro zwycięży!

"Przechodniu !
Byłem kim jesteś
Będziesz kim jestem
Módlmy się za siebie nawzajem ."

Jerzy Andrzejewski – "Popiół i diament"

"Różni nas państwo. Więc niech połączy nas miasto, coś bliższego ciału, codzienności, zwykłe życie.
Krajowe spory przeniesione na poziom miasta - sparaliżują je natychmiast, odwróćmy więc proces: zacznijmy myśleć o państwie, jak o mieście. w którym wszyscy musimy jakoś razem żyć."

Szymon Hołownia: "Chcę być gdańszczaninem"

Powyższe cytaty niech będą przesłaniem dla wszystkich ludzi, którym winni kierować nie tylko w dniu żałoby narodowej ale ma to być swoisty drogowskaz ludzkiego życia.
Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska dla jednych była okazją do zadumy, dla drugich impulsem do przewartościowania swoich poglądów czy przekonań.
Koordynator olsztyńskiego parkrunu wahał się, czy organizacja biegu w tym dniu będzie dobrym pomysłem. Jednak po konsultacjach w środowisku biegaczy podjęto decyzję, która mogła być tylko jedna. Jako, że pan Adamowicz, był wielkim przyjacielem sportu i biegaczy to postanowiliśmy oddać mu cześć, dedykując jego pamięci 66 edycję olsztyńskiego parkrunu. Przed biegiem uczciliśmy jego pamięć minutą ciszy a sam bieg też odbywał się w atmosferze kontemplacji, jeden z uczestników wyeksponował nawet pamiątkową koszulkę z półmaratonu gdańskiego.
Najważniejsze, że mogliśmy w tym dniu zamanifestować naszą jedność i wyrazić uznanie dla człowieka, który uczynił z Gdańska miasto tolerancji i wolności. Za jego dwudziestoletnich rządów motto z herbu gdańska "Nec temere, nec timide", "Bez zuchwałości, ale i bez lęku" stało się realnym określeniem stylu życia mieszkańców i otwartości miasta dla innych. Jego śmieć uzmysłowiła innym, że w życiu należy kierować się, bez względu na przekonania polityczne, wartościami uniwersalnymi do których zaliczają się: prawo do życia, pokój, tolerancja, wolność, prawda, sprawiedliwość i miłość.

Podczas parkrunu członkowie naszego Stowarzyszenia, co jest już tradycją, udzielali się jako wolontariusze: Ewa obsługiwała skaner a Ela pełniła funkcję fotografa. Dodatkowo Ela i Marcin zadbali o punkt odżywczy - upiekli pyszne ciasta, które zniknęły w przeciągu kilkunastu sekund.
Biegacze to ludzie wielkiego serca, takim filantropem jest m.in. Piotr ps. Fazi, który wylicytował dla fundacji "Przyszłość dla dzieci" ciasto upieczone przez Elę. Piotr podjął jednak decyzję, że pysznych wypieków Eli są godni spróbowania wszyscy zawodnicy obecni na parkrunie.
Mimo tego, że ideą dzisiejszego parkrunu nie była rywalizacja, to należy wspomnieć o gościu specjalnym - Łukaszu Klasiu, który uprawia swoistą turystykę biegową. Pan Łukasz odwiedza wszystkie lokalizacje parkrunu w kraju, dzisiaj dotarł do Olsztyna. Klasę tego zawodnika określa miejsce i czas jaki uzyskał na olsztyńskiej, oblodzonej trasie. Wymieniony zawodnik zajął pierwsze miejsce, legitymując się wynikiem 19:30.
Oczywiście nie możemy pominąć występu naszej najmłodszej zawodniczki Jadzilli. Jadzilla zasmakowała w biegach po parkowych alejkach i walczy, z wielkimi sukcesami, z dorosłymi uczestnikami parkrunu.
Poniżej wyniki naszych zawodników:

Ilość zawodników ogółem: 37 osób, Ilość wolontariuszy z drużyny Są Wolniejsi: 2 osoby

Miejsce

Zawodnik

czas

Miejsce wg płci

Rekord parkrun

Ilość biegów parkrun

4

Tomasz HERMANN

21:59

4

00:19:39

26

5

Marcin WASZKIEWICZ

22:15

5

00:21:15

18

6

Jerzy NIEWDZIĘCZNY

22:22

6

00:20:49

6

16

Piotr SZCZEPANIAK

25:15

15

00:21:42

37

27

Piotr PALTIAN

29:00

23

00:24:38

35

32

Jadwiga CHEĆKO-ZAREMBA

32:58

7

00:31:44

2

Nasz felieton straciłby swój koloryt gdybyśmy nie odnieśli się do wyczynu zawodnika  widniejącego w  powyższej tabeli na pozycji nr 5. Skomentujemy to dyplomatycznie, odnośnie prognozy na przyszłość co do możliwości zajęcia miejsca czwartego: jeśli nie będzie Tomka to owszem, w przeciwnym wypadku - za 5 lat.

  • 11
  • 22
  • 33
  • 44

  • 55
  • 66
  • 77
  • 88


Zdjęcia: Ela Ciećko

Ostatnio zmienianyniedziela, 14 kwiecień 2019 07:10

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.