Biegacze mogą dłużej

„Ludzie namiętni nie mają czasu korzystać ze swych namiętności: wyżywają się w walce o nie"

Człowiek, który rozsądnie dawkuje wysiłek fizyczny ma wysoki poziom testosteronu, co wpływa na podwyższone libido Regularny trening daje nie tylko eksplozje endorfin, ale potrafi spowodować, że staniemy się lepszymi kochankami.
Jedni biegacze są dobrzy na krótkie dystanse, a inni na dłuższe. Podobnie ma się to w innych sferach naszego życia… są sprinterzy i prawdziwi ultrasi.
Poniższe zestawienie dzieli naszych zawodników tylko pod względem zawodów i długości dystansów, w których brali udział i tylko tak proszę ich identyfikować. Chociaż jeśli by przyjąć długość biegu adekwatnie do temperamentu to.. podwójne gratulacje dla Eli.

  • 78parkrun78parkrun
#Relację zaczynamy od krótkodystansowców, czyli parkrunowców#
Sobotni poranek przywitał uczestników 78 olsztyńskiego parkrunu słoneczną, ale chłodną aurą jak na połowę kwietnia. Pogoda zdecydowanie sprzyjała bieganiu. Na starcie stanęło 40 zawodników. Naszą drużynę reprezentowało 4 zawodników, wyniki prezentuje tabela poniżej:

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg płci

Rekord

Ilość biegów parkrun

5

Jarosław SŁOWIK

20:29

5

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:54

11

11

Tomasz HERMANN

22:29

11

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:31

34

12

Piotr SZCZEPANIAK

22:33

12

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:21:42

45

21

Piotr PALTIAN

26:33

17

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:24:38

40

 #Teraz czas na tę co może najdłużej#

  • elasekselaseks

13.04.2019 r. odbyła się druga edycja biegu Ultra Hańcza. Bieg ultra po najbardziej urokliwych miejscach Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Impreza miała dwa dystanse do wyboru: Ultra Hańcza - 63 km i ponad 1000 m przewyższeń oraz Turtul Trail - 28 km i 400 metrów do góry. Po drodze biegacze mogli podziwiać: Góra Cisowa i Góra Zamkowa, Jezioro Hańcza, Smolniki, Jezioro Jaczno i Szurpiły. Na trasie także Wodziłki, Łopuchowo, Udziejek i Mierkinie. Na koniec przepiękna Dolina  Czarnej Hańczy. Start i meta zawodów znajdowały się przy starym młynie Turtul. Na trasie znajdowały się 3 punkty odżywcze, a limit czasowy wynosił 9 godzin. Ela dobiegła 98/110 uczestników, którzy zostali sklasyfikowani w określonym limicie czasu, oraz 19/27 wśród kobiet.

#Kolejni którzy dają radę bez niebieskich cukierków#

  • hermannmaratonhermannmaraton

Po raz pierwszy maraton rozegrano na znanym nam dziś dystansie 42 kilometrów i 195 metrów podczas Igrzysk w Londynie w 1908 roku. Natomiast trzej nasi zawodnicy pokonali ten dystans 111 lat później:
- Tomasz HERMANN w Warszawie, gdzie uzyskał czas  03:44:13 i uplasował się 1 713 miejscu na 5522 uczestników.

  • nojmanmaratonnojmanmaraton

- Rafał Nojman i Rafał Cyrkler odwiedzili Gdańsk. Występ Rafała Nojmana najtrafniej oddaje poniższa sparafrazowana sentencja: "Żeby docenić wartość godziny, zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć. Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot. Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto ... na 8 sekund zatrzymał się na maratonie aby zawiązać buta :) 

  • cyrklermaratoncyrklermaraton

Czas Rafała to: 03:00:08 , miejsce 65 na 2 183 osób. Drugi Rafał przybiegł niewiele później - uzyskał czas 03:11:00 kończąc wyścig na 127 pozycji. Wielkie brawa.

 

 

#Kolejni co mogą...ale na pół gwizdka#

  • mirekmaratonmirekmaraton

  • satsiumaratonsatsiumaraton
Poznań to miasto sukcesów Stanisława i Mirka, którzy w 12 PKO Poznań Półmaraton pośród 10 265 startujących mogą pochwalić się następującymi wynikami:
- Stanisław: czas 01:55:39 miejsce open 4 620;
- Mirek czas 02:02:53  miejsce open 5 812

#Najważniejsza jest przecież przyjemność, a nie patrzenie na zegarek#
  • baskajurek10baskajurek10

Na dystansie 10 km, w imprezie towarzyszącej Orlen Warsaw Marathon sprawdzało się nasze biegowe małżeństwo: Basia i Jurek.
Basia może pochwalić się nową życiówka, która wynosi teraz 00:53:51, Jurek wyprzedził ja tylko o o parę minut, przybiegł na metę w czasie 00:44:21

 #Podsumowanie - pytanie retorycznej#

Odnosząc się do dwuznacznych treści zawartych w felietonie na usta ciśnie się następujące pytanie. Czy ci z nas którzy w ogóle nie biegali w miniony weekend to osobniki z gatunku impotentów, czy też niewiasty zwane oziębłymi? wink

Ostatnio zmienianyśroda, 01 maj 2019 20:15
Więcej w tej kategorii: « Parkrun z jajem Błękit wsparcia »

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.