Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Sportowa sobota

Naszą relację rozpoczynamy tradycyjnie od olsztyńskiego parkrunu czyli biegu, który rozgrywany jest co tydzień w każdą sobotę o godz. 9:00 w Parku Centralnym. Na starcie parkrunowego biegu stanęło 31 uczestników. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem, bez względu na to, jakie ono jest. Tak też traktują ten bieg przedstawiciele naszego teamu, niektórzy biegną szybciej, z kolei dla innych jest to poranna przebieżka, często połączona z wolontariatem. Pomagamy albo w samej organizacji parkrunu albo angażujemy się w pomoc przy opiece nad psiakami, które również czynnie uczestniczą w parkrunowych biegach.

Wolontariuszami w tej edycji parkrunu byli Piotr PALTIAN i Piotr SZCZEPANIAK. Pełnili oni funkcje, w kolejności, obsługującego skaner i zamykającego bieg.

Tradycyjnie relacjonując olsztyński parkrun podajemy podwójną, podzielną liczbę jego edycji, obecna jego odsłona to liczba 40/22. Ten swoisty kod to nic innego jak numer edycji parkrunu łamany przez liczbę parkrunów w których biorą udział psiaki z Polikliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego oraz ze schroniska w Olsztynie . Czworonożni zawodnicy tej edycji parkrunu to Ninka i Baldo reprezentujący schronisko dla bezdomnych zwierząt w Olsztynie.

Dzięki zaangażowaniu Moniki Dąbrowskiej pomysłodawczyni, propagatorce, mamuśce akcji Biegu na sześć łap, oraz nieocenionej pomocy Dyrekcji Schroniska w Olsztynie i Wolontariuszy, udział czworonożnych przyjaciół w parkrunowych biegach przynosi wymierne efekty. Bracia Mniejsi znajdują swojego człowieka na stałe, już siedem psiaków prosto z parkrun trafiło do cudownych domów. Ostatnio w ten sposób opuścił nasz biegowy "sześciołapny" team, futrzasty zawodnik o imieniu Champion z Polikliniki Weterynaryjnej UWM.

Wyniki naszych zawodników w olsztyńskim parkrunie przedstawiono poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
6 Mariusz WITKOWSKI 22:04 6
7 Marcin WASZKIEWICZ 22:19 7
8 Andrzej KOWALCZYK 23:10 8
31 Piotr SZCZEPANIAK 36:23 21
  • 11
  • 22
  • 33
  • 44

Zdjęcia: Monika Michalczuk oraz Grzegorz GRABOWSKI z portalu wo24.pl

Inni nasi zawodnicy połączyli swoją biegową pasję z nutą patriotyzmu, biorąc udział w 28. Biegu Powstania Warszawskiego na dystansie 10 km.

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu.

Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. Taka oprawa, corocznie, inauguruje Bieg Powstania Warszawskiego. To wydarzenie biegowe z niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to jeden z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy, w obecnej jego edycji wzięło udział 10 424 uczestników.

Miejsca naszych zawodników przedstawiono poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. kategorii wiekowej
5272 Barbara NIEWDZIĘCZNA 01:02:23 330
877 Jerzy NIEWDZIĘCZNY 00:46:08 243
5449 Marcin STRADOMSKI 01:03:20 1205
  • 11
  • 22
  • 33
  • 44

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:27

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.