Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 335.

Lato za pasem, a my swoje!

W kolejnym tygodniu biegowych zmagań warunki atmosferyczne nadal stanowią dla zawodników spore wyzwanie. Do uciążliwych upałów doszły dodatkowo gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i znacznymi zmianami temperatury. Tym niemniej nie stanowi to podstawy do zmiany planów i odwołania startów przez naszych klubowiczów, zatem czas na podsumowanie weekendowych (i nie tylko) startów.

Sobota, 15.06 - Parkrun

Tym razem drużyna Są Wolniejsi była reprezentowana na Parkrun Olsztyn #87, przez szóstkę młodych, zdrowych i przystojnych mężczyzn. Kobiety mdlały, zawodnicy innych drużyn patrzyli zazdrośnie, a oni robili swoje:

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg płci

8

Tomasz HERMANN

21:45

8

10

Mariusz WITKOWSKI

21:57

10

12

Adam KIEWISZ

22:19

12

19

Grzegorz GRABOWSKI

24:28

19

24

Piotr PALTIAN

26:19

22

33

Marcin WASZKIEWICZ

28:50

25

 • parkrun87parkrun87

Co prawda uczestnicy zrelacjonowali swój bieg jako „Slow Jogging”, redaktorka, będąca nota bene instruktorką Slow Joggingu bezlitośnie ten fragment ocenzurowała :)
Członków naszej ekipy nie zabrakło również wśród wolontariuszy. Nasz kolega Piotr „Fazi” Paltian pomógł rozłożyć i złożyć parkrunową infrastrukturę. Piotra od zdobycia liliowej koszulki wolontariusza dzielą jeszcze występy w tej roli – brawa i serdeczne gratulacje!

Sobota, 15.06 – VII Nocny Półmaraton Wrocław

Z niepokojem śledziliśmy dobiegające, za pośrednictwem Facebooka, doniesienia o pogodzie we Wrocławiu. Jakby nie patrzeć, przebiegnięcie półmaratonu to nie jest aż taka super prosta sprawa, a ukończenie tego dystansu w upale to nie lada wyzwanie. Tym niemniej 13 tysiącom startującym w tej imprezie, z pomocą przyszła burza, która obniżyła temperaturę powietrza, ułatwiając nieco bieganie.

W tych warunkach przyszło biegać Mirkowi Mikicie, który ustanowił nowy rekord życiowy na tym dystansie (czas 01:55:40) oraz zdobył tym samym Koronę Półmaratonów Polskich, z czego, jak przyznał, jest mega zadowolony.

Również zadowolony ze startu jest Stanisław Guzowski, który udział w połówce opisuje następująco: „7. PKO Nocny Wrocław PÓŁMARATON zaliczony i ostatni w koronie; choć łatwo nie było bo matka natura uczy pokory, witając Nas we Wrocławiu temp. 34,5'C, a cały bieg w burzy i deszczu. Czas: 01:58:20 a więc nie najlepszy. Dodatkowe 5 km, które dzięki "uprzejmości" wrocławskiego ZKM musiałem, tak jak wielu innych uczestników, dotruchtać, żeby zdążyć na start dosłownie rzutem na taśmę też zrobiło swoje. Pierwszy półmaraton nocny i cały mokry za mną. Najważniejsze, że wcześniej, niż planowałem, udało się zdobyć Koronę Półmaratonów Polskich i biec w gronie bliskich mi osób. Wspaniała atmosfera i EXTRA przygoda.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, tylko w tym roku obaj Panowie wzięli udział w: 17.03 – Półmaraton Gdynia, 31.03 PZU Półmaraton Warszawa, 14.04 - 12 PKO Poznań Półmaraton, 05.05 - 7 PKO Półmaraton Białystok i 15.06 7 PKO Nocny Półmaraton Wrocław. Świeżo upieczonym królom gratulujemy :)

Sobota, 15.06 – II Love Las Run – Przystań Koło Ostrołęki

 • monikakonopkarunermonikakonopkaruner

Jak donosi nasza koleżanka Monika Konopka, z szybkością błyskawicy (tej z burzy we Wrocławiu) przebiegła dystans 5 km, uzyskując czas 24:18. Jak donosi Monika, podsumowując imprezę - „Świetnie zorganizowany bieg przez bardzo sympatyczną ekipę biegaczy z Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Upał, ciężka trasa po lesie i finalnie 2 miejsce Open wśród kobiet.”

 

Poza tym :)

Z poczucia obowiązku rzetelności sprawozdawczej, pisząca niniejszą relację donosi, że w środę, 12 czerwca wzięła udział w Cyklicznym Biegu Śledzia – bieg na dystansie 10 km w Gdyni, a w weekend wystartowała w Festiwalu Biegów Polski Północnej we Wdzydzach Kiszewskich, pokonując dystanse: 15 km, 10 km, 5 km, półmaratonu oraz 1 mili.

Nie samym bieganiem człowiek żyje...

W minioną sobotę część z nas, jak już wiemy, rozbiegła się po kraju, ale spora liczba osób spotkała się i spędziła wspólnie czas, świętując urodziny naszej Prezesowej Eli. Była impreza pod chmurką, prezenty, wegańskie ciasto Marcina i sporo innych atrakcji :) Jeszcze raz z okazji urodzin życzymy Eli wszystkiego najlepszego!

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 

Ostatnio zmienianywtorek, 02 lipiec 2019 18:59