Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Ani słowa o...

… no właśnie. Zatem jedziemy!

W całej Polsce spotkania parkrun przebiegły pod znakiem #IWD czyli Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z tej okazji biorące udział w olsztyńskim spotkaniu Panie otrzymały kwiatki i w ogóle było bardzo fajnie :)

Sporo “naszych” było, chociaż mogło być więcej :) ZOBACZ ILU!

10 dżentelmenów i tylko dwie panie na trasie, a w pomocy - 5 osób, w tym jedna jedyna - Monika w sumie daje tylko 3 dziewczyny.

Oddajmy zatem głos… Paniom! 

Ela Ciećko opowie o swoim udziale: “Sobotni parkrun przebiegł pod znakiem dnia kobiet. Nasi drużynowi koledzy zadbali o świetne oznaczenie trasy, wraz z życzeniami dla płci pięknej. Jednakże, chciałabym złożyć zażalenie. Na starcie widniał napis "Dziś nie wyprzedzamy Pań", niestety mężczyźni nie zastosowali się do tej sugestii. Ja całą trasę byłam "ogonem" Mirka, Elizy i Faziego. Pierwszy raz udało mi się zrobić 5 km w narastającym tempie. Zdjęcie z mety oddaje mój stan, gdy tempo końcowe było 3:30. Miłym zaskoczeniem były kwiaty na mecie, dziękujemy panowie! Po całym tygodniu mój kilometraż biegowy wyniósł 63 km (jak nigdy!) i niestety nogi odmówiły posłuszeństwa na niedzielnej wycieczce. Ale grunt to być na zdjęciu! :D

Sekretarz (Magda z Fejsbuka) może dołożyć trzy słowa na zasadzie nieobecności, choć i szczerej chęci uczestnictwa, albowiem nie wyobraża sobie rozpoczęcia soboty inaczej, niż od parkrunu :) A było to tak - biegłam sobie na parkrun ulicą Żołnierską. Jak biegnę to myślę sobie o różnych fajnych rzeczach, niekoniecznie patrzę pod nogi. No i jak dobiegłam do skrzyżowania z Obiegową, nie zauważyłam krawężnika i malowniczo się wywaliłam. Udało mi się zbić prawe kolano i skręcić lewą kostkę (tu sobie jeszcze pomogłam, próbując truchtać dalej i wykręcając ją). Doczłapawszy do Aury, umyłam otarcia na rękach, kolano, zaopatrzyłam się w Altacet, środek do odkażania rany i opaskę elastyczną, przy wydatnej pomocy Marcina doczłapałam się na parkrun (bo z ludźmi się trzeba było zobaczyć). We wtorek wbiłam się do lekarza, który zdiagnozował skręcenie stawu skokowego i nakazał 2 tygodnie pauzy od biegania a potem ostrożnie. Czy odważę się pobiec Warneland? Temat stoi pod znakiem zapytania zarówno pod kątem braku wybiegań jak i konieczności pokonywania nie - płaskiego terenu.

 • parkruntorun0703220parkruntorun0703220

Na “zagranicznym” parkrunie w Toruniu wystartowała Basia Berdecka - Niewdzięczna: “Pojechałam do córki do Torunia no i nie byłoby na miejscu żeby nie zaliczyć parkrun w tym mieście. Bieg po lesie pełno korzeni i błota to jest to co lubię najbardziej.

 

Wróćmy na nasze podwórko i oddajmy głos Faziemu (Piotr Paltian): 

Jest sobota... aaaa to już było tyle razy, ale w sumie co z tego, w zasadzie to już wiadomo, że sobota zaczyna się od Parkrunu. A w moim przypadku od latania z kredą i oznaczania trasy - od jakiegoś czasu czynię to wspólnie z Mariuszeczkiem. Tak też było i w miniony szósty dzień tygodnia. Pomazaliśmy trochę chodnik, tu muszę dodać, że kolega od "kredy" tak bardzo rozbrykał się z pisaniem haseł, że trzeba mu było w jednym miejscu coś zetrzeć, bo w szale "tfurczym" się nam zagalopował i orta pięknego wywalił ;) Dobrze, że cenzor pilnuje i szybko znaka daje... Tym razem biegowo świętowaliśmy Dzień Kobiet.  Czyli było odśpiewane Paniom "Sto lat" i każda uczestniczka na zakończenie biegu została obdarowana kwieciem. A mój bieg wyszedł całkiem fajnie, bo z "niechcenia" zrobił się bieg z narastającą prędkością. Zacząłem wspólnie z Mirkiem Mikitą i Elizą, miało być 5:30, ale od samego początku było szybciej, cały czas na plecach siedziała nam Ela, myślałem, że chce trochę poplotkować z Elizą i po nawrotce stwierdziłem, że zrobię jej miejsce i trochę przyspieszyłem, ostatni kilometr przebiegłem wspólnie z Grześkiem Grabowskim, który mnie mocno zmotywował na finiszu - mało co płuc nie wyplułem, ale Grzesiu dzięki, było warto :). Na mecie przykra niespodzianka - Magda ze skręconą nogą i pokaźną zdrapą na kolanie. Musi Pani Sekretarz pamiętać, że Olsztyn to metropolia Polski "C' i tu chodniki są równe inaczej - mam nadzieję, że z kostką już nie jest tak źle, a kolano wiadomo, się wygoi...W niedzielę za to spokojne wybieganie z Mirkiem, po drodze nad jeziorem Długim spotkaliśmy trzech drużynowych muszkieterów - Tomka, Jarka i Marka - wspólna fota i my w swoją stronę na spokojnie, a sprinterzy w swoją, pyknęło nam ponad 15 km i każdy zadowolony wrócił do domu.

O wszystkim, tylko nie o najważniejszych osobach na parkrunie opowiedział Mariusz Witkowski:

Hszonszcz bżmi w czcinie – czyli polska ortografia jest bez sensu. Czyli jak zostać mistrzem oznaczania trasy na parkrunie.

W angielskim języku jest jedno słowo fuck, które załatwia sprawę a w polskim, aby stworzyć nowe trzeba dodatkowo sprawnie operować przedrostkami np.: 

Podstawa: - pierdolić (1 uprawiać seks, 2 lekceważyć coś, 3 gadać głupstwa, 4 nie wytrzymywać); 

- napierdalać (1 bić, 2 boleć, sprawiać ból, 3 robić coś dobrze, 4 uczyć się, 5 szybko mówić).

Jakby tego było mało to jeszcze wymyślono, nikomu nie potrzebne, zasady ortografii. Tylko co ten wywód ma wspólnego z bieganiem? Otóż ma i to bardzo wiele. Jak wiadomo od dłuższego czasu jestem jednym z wolontariuszy, którzy oznaczają trasę parkrunowego biegu. To bardzo ważna funkcja, bez której bieg by się w ogóle nie odbył. Między innymi dlatego właśnie potrzeba aż dwóch specjalistów od oznaczeń poziomych. Jednym jestem ja a drugim Piotr P. vel Fazi.

No bo niby co takiego robi koordynator? Koordynuje, czyt. drze japę, rozstawia uczestników biegu po kątach i udaje, że panuje nad wszystkim, czyli nie robi faktycznie nic. Albo taki „tokenowy”, rozdaje te kartoniki, kompletny bezsens, tak jakby biegacze nie mogli sobie sami ich pobierać po przekroczeniu linii mety. Weźmy kolejny przykład takiego „stoperowego”, wielkie mi co klikać jak opętany w przycisk stopera. Następny mistrz - ekspert to „zamykający” – głupizna do kwadratu a nawet sześcianu, przecież i tak będzie ktoś ostatni i po co ma to być właściwie ON i jeszcze w dodatku podpisany. 

Co innego „oznaczacze trasy”, funkcja wymagająca ponadprzeciętnej inteligencji, kreatywności… i  Qrła, jak się okazuje znajomości podstawowych zasad ortografii.

Ale jak to mówią pływacy, do brzegu!  Więc o co chodzi z tą ortografią, już wyjaśniam.

Zawsze, oprócz strzałek kierunkowych i krótkich komunikatów w stylu: „NA MOST 

W PRAWO”, „PROSTO” itp. wykonuję, również szereg motywujących napisów, jak np. „WOLNIEJ”, „JESTEŚ CIENKI”, „NIE BIEGAJ WYBIERZ SZACHY”. Do tej pory nie było żadnych problemów aż tu wypadło święto Pań i chcąc zmotywować dziewczyny do utrzymania formy oraz ogłosić parkrunowej społeczności i reszcie świata ich ważną rolę w galaktyce i wszechświecie postanowiłem wyrazić swój przekaz w postaci życzeń popełnionych kredą na kostce brukowej.

Napisałem piękne wyraziste życzenia, których pierwotna wersja na pewno krąży jeszcze w otchłaniach Internetu w brzmieniu –„DZIEWCZYNY Z OKAZJI DNIA KOBIET ŻYCZYMY SWIERZOŚCI W KROKU PRZEZ CAŁY ROK”.

Na nic zdały się tłumaczenia, że to RZ zamiast Ż to po to aby krok był bardziej świeży, analogicznie jak herbata napisana przez CH jest herbatą bardziej słodką a z kolei wulgarna nazwa penisa pisana, zresztą poprawnie przez CH  jest po to by podkreślić jego jeden z walorów w postaci długości.

Na szczęście koordynator zauważył ten błąd ortograficzny (no dobra jednak na coś się jednak przydał) i szybko została poczyniona korekta, tylko świeżość będzie przez to mniej trwała.

Przy okazji upadł pomysł, aby dobrowolne datki wrzucane do parkrunowej świni - skarbonki przeznaczyć na zakup termosu. Niestety są wydatki priorytetowe – kasa jest potrzeba na zakup słownika ortograficznego dla jednej z osób oznaczających trasę. W sumie muszę przyznać rację prof. Miodkowi, który radzi: "Nie wiesz jak napisać żółty napisz słoneczny".

Czas w końcu opisać, mój mało znaczący udział w parkrunowym biegu, co czynię zgodnie z rubrykami określonymi w formularzu. Bieg odbywał się w Olsztynie w parku Centralnym na dystansie 5 km. Trasa biegu była zróżnicowana i obfitowała w trzy typy nawierzchni; asfalt, szutr i kostka brukowa koloru czerwonego, miejscami z akcentami szarości. Na starcie stawiło się 12 naszych zawodników, czyli co czwarty uczestnik parkrunu to ktoś od nas. Ogólną liczbę zawodników można zdefiniować jako constans olsztyńskiego parkrunu, która oscyluje w granicach 50 osób. W obecnej edycji startowało 47 biegaczy.

Mój wynik był składową wygłupów i szybkiego biegu. Pierwsze metry przypomniały mi, że zjadłem za mało ciastków i postanowiłem po kółeczku spocząć na ławeczce i wepchnąć w otwór gębowy trzynaście i pół ciastka. Cały mój bieg miał oscylować w granicy tempa 5:30min/km. Zapewne by tak było, gdyby nie to, że na parkrun przybył  znany „podpuszczacz” Adam K. Tym sposobem z 5:30min/km zrobiło się 4:20/min na km a ostatnie 1000 m pokonałem w tempie 3:55 min/km. Ogólnie przez Adama zrobiłem sobie trening tempowy, tylko po co jak ja już do niczego się nie przygotowuję, ponieważ oprócz tego, że jestem skromny to jeszcze w dodatku tak świetny, że żadne zawody nie są dostatecznie elitarne abym chciał zaszczycić je moją obecnością.  

Jedyny plus całego tego parkrunowego biegu to to że osiągnąłem orgazm, przynajmniej tak stwierdził mój zegarek, który zakomunikował że mam coś tam SZCZYTOWEGO, wiec to na pewno to. Dziękuje ci garminie 945xt za doprowadzenie mnie do rozkoszy.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

A w niedzielę? (to ten sam gawędziarz opowiada)

“Niedziela miała być nudna i przeznaczona na regenerację. Jednak znana grupa biegowa, tworząca stowarzyszenie pod nazwą Są Wolniejsi wraz z partnerem tytularnym Foto Olsztyn zorganizowała bieg, a właściwie wycieczkę biegową o nazwie „Niepełna trzydziesta - Wycieczka Biegowa (powtórka)”. Cześć nazwy, definiowana jako powtórka odnosiła się do wydarzenia odbywającego się w lutym, kiedy ten sam organizator zafundował biegaczom wycieczkę Ultra o dystansie 60 km – “Dzikie ultra, półdzika trzydziestka”. Wtedy biegacze, którzy zdecydowali się na krótszy dystans mieli okazję pokonać malowniczą trasę. Szlak wycieczki tak bardzo przypadł do gustu uczestnikom biegu, że cześć z nich domagała się w najbliższym czasie powtórki tego wydarzenia. Dlatego właśnie organizator, wychodząc naprzeciw żądaniom środowiska  biegaczy zorganizował to wydarzenie pod wcześniej wymienioną nazwą.

Oczywiście nie mogłem odmówić sobie udziału w tej przygodzie, ponieważ organizator wycieczek biegowych znany jest ze swojego profesjonalizmu. Mimo, że brzydzę się komercją a przede wszystkim medalami, to chętnie podziwiam nagrody jakimi obdarza on uczestników swoich wycieczek. Zawsze na mecie na biegaczy czekają fajne pamiątkowe medale i dodatkowe niespodzianki. Warto zapłacić astronomiczna kwotę wpisowego, czyli zero złotych, aby mieć fajną, niepowtarzalną pamiątkę.

Mimo nieludzkiej pory, wydarzenie było zaplanowane na 7:11, to na starcie zjawiło się aż 9 osób a jeden biegacz przybył nawet z dalekiego Olsztynka.

Oprócz humoru, który dopisywał grupce biegowych świrusów organizator zapewnił malowniczą trasę, której 97,56 % stanowiły leśne dukty.

Tym razem pomysłodawca przebił chyba wszystkich organizatorów wydarzeń sportowych. Każdy z uczestników wycieczki, na mecie, która usytuowana była jak zwykle przy kultowej już dziurze koło Wysokiej Bramy, otrzymał 500 zł. Czyli mamy jednak kolejne 500 plus i to bez konieczności posiadania dzieci, wystarczyło tylko pokonać 30 km dystans wycieczki. Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej, bo bym przyprowadził braci siostry wujków, dziadków i odnowił kontakty z dalszą rodziną.

Podsumowując, fajne wydarzenie – w końcu wiem dlaczego biegam, proste: DLA KASY I PO KASĘ.  Chyba komercja już mnie trochę mniej brzydzi ... ha ha.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

 Słowa dotrzymaliśmy :) Trzymajcie się ciepło, biegowe siostry i biegowi bracia!

Ostatnio zmienianypiątek, 01 styczeń 2021 14:03

3318 komentarzy

 • Richardbrise

  검증사이트

  Richardbrise wtorek, 03 sierpień 2021 19:35 Link do komentarza
 • Richardbrise

  百家樂娛樂城

  Richardbrise wtorek, 03 sierpień 2021 19:19 Link do komentarza
 • Chasetok

  prestige marigold bangalore

  Chasetok wtorek, 03 sierpień 2021 18:53 Link do komentarza
 • Richardbrise

  娛樂城

  Richardbrise wtorek, 03 sierpień 2021 18:34 Link do komentarza
 • Richardbrise

  ipl cricket live

  Richardbrise wtorek, 03 sierpień 2021 18:15 Link do komentarza
 • Richardbrise

  娛樂城

  Richardbrise wtorek, 03 sierpień 2021 17:29 Link do komentarza
 • Robertbense

  windows vista ultimate x64 product key free downloadmicrosoft office home and student 2013 iso free downloaddell audio manager windows 10 download freemicrosoft office 2013 excel update free downloadlive photo gallery windows 10 downloaddownload game cadillacs and dinosaurs for pc full versionbrothers a tale of two sons pc free downloadcanon imagebrowser ex windows 10 downloadadwcleaner windows 7 64 bits download freeeplan electric p8 version 2.8 free download
  https://bit.ly/3hLCtlG
  https://bit.ly/3kE5z8e

  honda cbr600f4i service manual free download
  unduh flash player terbaru
  black friday 2016 s7
  print shop deluxe free download windows 8 free
  how to make a cookie in pakka pets

  https://bit.ly/3rsyJbM
  https://bit.ly/3iJNtPQ

  microsoft antivirus windows 7 64 bit free download free
  download dell bluetooth driver for windows 10
  download windows 10 insider iso
  skype pc download windows 10
  adobe captivate 2017 crashes free download
  windows 10 product key 2019 working free download
  forticlient download for windows 10
  max payne game download for windows 10
  en us software download windows 10
  windows 7 professional games missing free download

  https://bit.ly/3eKLz0a
  https://bit.ly/3hQKo0V

  [url=https://bit.ly/3eSNQ9k]]download windows 7 internet explorer free
  [/url]
  chew wga free download for windows 7 free
  pci ven_14e4&dev_1692
  download internet explorer 11 for windows 8 32 bit free
  topol manual of cardiovascular medicine free download
  license key for wwe 2k15 setup

  windows 10 5.1 hdmi nvidia free downloadcall of duty mw2 free download for pcadobe flash player 9 free download for windows 10 freeiron man 3 games free download for pc windows 7download anniversary update for windows 103d volleyball games free download for pcweka software free download for windows 8 freeconstruction city game download for pccompressed pc games free download full versiondownload new windows vista for free free
  https://bit.ly/3zoiyzd
  https://bit.ly/3xYYpPU

  [url=https://bit.ly/3Br5OcX]]minecraft for windows 10 won't download free
  [/url]
  windows xp usbaudio.sys download free
  justfab app for android
  tracy anderson trampoline dvd
  samsung allshare download windows 7 free
  avg gratis

  filezilla server download for windows xp free
  2004 toyota highlander owners manual free download
  nmap windows portable
  windows 7 ethernet driver download free
  gis software free download windows 7 free

  https://bit.ly/3ktJAAN
  https://bit.ly/3hVsbiV

  [url=https://bit.ly/3x0ZdCh]]itunes software free download for pc windows 7
  [/url]
  acronis diskdirector suiterome total war barbarian invasion downloadsdvd cloner gold 2016escape plan ghost houseofficejet 6500 e710a f driver
  [url=https://bit.ly/3hWVyRS]]microsoft office standard 2016 download installer free download
  [/url]
  avast endpoint protection suite plus license filetcping downloaddj software for pc windows 7 free download freemangapandacara install dwg trueview
  [url=https://bit.ly/3eNP5ql]]windows 7 iso download 32 bit free free
  [/url]
  monster sea parkhow to change language in kmplayerwindows free download media player freemarathi to hindi dictionary free downloadc windows system32 cmd exe download free
  [url=https://bit.ly/3kD5TnI]]windows mobile microsoft download free
  [/url]
  hp deskjet 990c driver windows 10download kaspersky for windows 10 freedownload dvd drive for windows xp freedownload paypalkeep safe apk old version
  [url=https://bit.ly/3riECZi]]best slideshow software for pc free download
  [/url]
  windows 10 download won't finish freelame mp3 encoder windows download freefree download yahoo multi messenger 10 for windows 7 freeiso to usb bootable windows xp software free download freechromecast windows 8.1 download free
  [url=https://bit.ly/3xTELoe]]canon f15 8200 driver download windows 10
  [/url]
  wacom cintiq companion 1windows 8 launcher for android free downloadfree download windows xp service pack 3 freesamsung s4 user manual free downloadvictorian giotto

  Robertbense wtorek, 03 sierpień 2021 16:03 Link do komentarza
 • JamesBog

  Быстро и недорого. Разработка сайтов

  JamesBog wtorek, 03 sierpień 2021 15:28 Link do komentarza
 • Richardbrise

  검증사이트

  Richardbrise wtorek, 03 sierpień 2021 14:35 Link do komentarza
 • Chasetok

  이미테이션사이트

  Chasetok wtorek, 03 sierpień 2021 13:14 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.