6 Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap"

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
U siebie
Termin
2019-02-24 10:00 - 14:00
Miejsce
Olsztyn, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Turystyczna 2

24 lutego 2019 roku zapraszamy do Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie na 6-te urodziny ,,Biegu na sześć łap".
Przybywajcie tłumnie, pełni miłości, serdeczności i dobrej energii do rozdania Bezdomniaczkom.

Z miłości do zwierząt, potrzeby ruchu oraz przychylności olsztyńskiego Schroniska dla Zwierząt, tak właśnie powstał "Bieg na 6 łap". Akcją bardzo szybko zainteresowało się olsztyńskie środowisko biegaczy.  Z czasem biegi, podczas których zbierano karmę dla zwierząt, przerodziły się w imprezy dla całych rodzin.

- "Bieg na 6 łap" pomógł wielu ludziom zmienić wyobrażenie na temat schroniska dla zwierząt - tłumaczy Monika Dąbrowska, pomysłodawca i koordynator biegu. - Ludzie przestali postrzegać je jako miejsce pełne klatek z biednymi, smutnymi pieskami. Zwierzęta, którym poświęca się uwagę i czas, o które się dba, i które mają zagwarantowaną odpowiednią ilość ruchu są szczęśliwe. To widać podczas organizowanych  biegów. 

Akcja ma wiele odsłon m.in. muzyczny bieg na 6 łap czy kąpiel morsów za karmę dla zwierząt. Ma również swoich naśladowców.  Podobnie jak w Olsztynie "Bieg na 6 łap" organizowany jest w 35 miastach w całej Polsce. 

- Akcja jest bezpłatna, wzbudza dużo pozytywnych emocji, ludzie widzą w niej sens i chętnie się angażują - dodaje Dąbrowska. - Znakomicie integruje lokalne społeczeństwo. W biegu biorą udział osoby w różnym wieku, z różnych środowisk.

Akcja na 6 łap przyciąga uwagę wielu osób, w tym dziennikarzy, blogerów czy celebrytów.  W rezultacie ma przełożenie na adopcje, co najbardziej cieszy zarówno przedstawicieli schroniska jak i organizatorów biegu 
 

Terminy

  • 2019-02-24 10:00 - 14:00

Wspierane przez iCagenda