Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 335.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 384.

Od piątki do pięćdziesiątki

Ten humorystyczny tytuł artykułu oddaje dystanse pokonane przez zawodników naszego teamu. Zgodnie ze znanym powiedzeniem, dla każdego coś dobrego, mogliśmy pobiegać zgodnie ze swoimi upodobaniami dostosowując kilometraż do swoich możliwości czy też rytmu dnia.

Wyjątkowo naszą relację zaczynamy nie od sobotniego parkrunu ale od piątkowego udziału naszej zawodniczki w zagranicznych zawodach. Ola SIDOROWICZ nie tylko wypoczywa i pracuje za granicą ale również aktywnie spędza czas "na biegowo". Tym bardziej jest nam miło, że poza granicami kraju utożsamia się z naszym Stowarzyszeniem i rozsławia nasz team biegowy. Ola wystartowała 29 czerwca w Mannheim w Niemczech gdzie odbył się Frauenlauf czyli Bieg Kobiet. Wzięło w nim udział 2130 uczestniczek.

Dystans biegu wynosił 6km a trasa przebiegała przez malownicze parkowe ścieżki Luisenparku. Ola z wynikiem 31:13 zajęła 90 miejsce w klasyfikacji open i 26 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Atmosfera zawodów była bardzo pozytywna, co zawsze cechuje tego typu zawody, czyli biegi rekreacyjne. Dodatkowego kolorytu imprezie dodawał fakt, że uczestniczki zamiast medali na mecie otrzymały hawajskie łańcuchy kwiatowe.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Niektórzy nazywają biegaczy pozytywnie zakręconymi ludźmi, inni określają ich bardziej dosadnie, doszukując się w ich pasji różnego rodzaju dysfunkcji psychicznych. Jak w takim razie określić Mariusza, Adama i Rafała, którzy w sobotni poranek wstali "trochę wcześniej" aby rozpocząć o godz. 3:00 wycieczkę biegową, pozostawiamy ocenie czytelników. Trasa ich sobotniej wycieczki to dokładne odwzorowanie trasy ultramaratonu olsztyńskiego - Warneland.

 • warnland2warnland2

Tak wczesna jej godzina została ustalona, ponieważ założenie było takie, że po pokonaniu 53 km dystansu, jej uczestnicy wezmą jeszcze udział w olsztyńskim parkrunie, który rozpoczyna się, jak wszystkie parkruny w Polsce i na świecie, punktualnie o 9:00. Plan był ambitny ale niestety nie został do końca zrealizowany, ponieważ odnotowano 20 minutowe spóźnienie. Nie przeszkadzało to jednak trzem "świrom" wbiec w pełnym ultramaratońskim ekwipunku na metę parkrunu, oczywiście przy niemałym zdziwieniu i ogromnym aplauzie zawodników-kibiców, którzy już wcześniej ukończyli parkrun. Skoro założenie nie zostało zrealizowane, to nie trudno zgadnąć co postanowili uczestnicy wydarzenia, oczywiście wycieczka do powtórki i...następnym razem albo wyruszą pół godziny wcześniej albo po prostu zwiększą tempo biegu.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Ci z nas, którzy chcieli trochę dłużej pospać wzięli udział w olsztyńskim parkrunie. Tradycją staje się fakt, że na parkrunie angażujemy się czynnie nie tylko jako zawodnicy ale  również jako wolontariusze zabezpieczający bieg.

Wakacje oraz trwający sezon zawodów biegowych mają wpływ na parkrunową frekwencję, olsztyński park Centralny odwiedziło tylko 21 biegaczy. Relacjonując olsztyński parkrun należy bezwzględnie podawać podwójną, podzielną liczbę jego kolejnych edycji, obecna jego odsłona to magiczna liczba 36/19. Ten swoisty kod to nic innego jak numer edycji parkrunu łamany przez liczbę parkrunów w których biorą udział czworonożni Psyjaciele. Ta edycja parkrunu była wyjątkowa jeszcze z tego względu, że czworonogi obchodziły swoje święto czyli "Międzynarodowy Dzień Psa".

Jak już wcześniej wspominaliśmy, parkrun pod egidą Biegu na 6 łap daje radość czworonogom nie tylko pod względem możliwości wyhasania się i kontaktu z człowiekiem ale, jak niektórzy sarkastycznie twierdzą, "parkrunowy lans" ma realne przełożenie na adopcje Braci Mniejszych. Tak było i tym razem, swój stały dom znalazła schroniskowa dama o imieniu Juppi. Dzięki parkrunowi w którym udział biorą czworonogi z Polikliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego oraz ze schroniska w Olsztynie pozbyliśmy się, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, już sześcioro psiaków, które znalazły swojego człowieka na stałe.

Wyniki naszych zawodników w olsztyńskim parkrunie przedstawiono poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
8 Piotr SZCZEPANIAK 00:21:426 8
10 Andrzej KOWALCZYK 00:23:05 10
 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Zdjęcia: Elżbieta CIEĆKO

Parkrun to inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim (w Polsce odbywa się już w 54 lokalizacjach) i międzynarodowym. Kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce i na świecie.

 • baskaparkunbaskaparkun

Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej. Z tego przywileju skorzystała nasza zawodniczka Barbara NIEWDZIĘCZNA, która przy okazji wakacyjnego wypoczynku postanowiła wystartować w parkrunowym biegu w m. Skórzec.

 

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
19 Barbara Niewdzięczna 35:19 10

Parkrun to oczywiście nie koniec zmagań biegowych naszych zawodników. Część z nas postanowiła wziąć udział jeszcze tego samego dnia w kolejnym olsztyńskim biegu pod nazwą "Dywicka 5". Widać niektórym mało jeszcze było kilometrów w nogach, tak jak Adamowi i Piotrowi. Adam po ulramaratońskiej pięćdziesiątce a Piotr po parkrunowej piątce postanowili dokręcić jeszcze dodatkową piątkę w Dywitach.

 • dywitydywity

Do startu zachęcała nie tylko malownicza trasa ale również symboliczna opłata startowa w wysokości 10 zł. Widać, można zorganizować w Olsztynie fajną imprezę biegową nie drenując przy okazji kieszeni biegaczy. Dodatkowo na pochwałę zasługuje fakt, że organizatorzy nie zapomnieli o zawodnikach trenujących Nordic Walking. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dwa okrążenia wokół jeziora, czyli dystans około 4,8 km.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników prezentuje poniższe zestawienie:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci Miejsce wg. kategorii wiekowej
37 Piotr SZCZEPANIAK 20:50 35 6
78 Elżbieta CIEĆKO 23:51 18 4
79 Adam KIEWISZ 23:51 61 21
86 Marcin STRADOMSKI 24:07 63 19
Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:16

Więcej w tej kategorii: « Roztrenowanie? Dziesiątka na pół »