Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Idzie luty... susz buty!

"Lenistwo to nic więcej jak zwyczaj odpoczywania zanim się zmęczysz"
Jules Renard

Powyższy cytat w pełni oddaje zaangażowanie członków naszego teamu pod względem chęci dzielenia się relacjami ze swoich zawodów. Na szczęście bieganie dużo lepiej nam wychodzi.

Wg Wikipedii "Luty jest miesiącem zimowym na półkuli północnej, a letnim na południowej. Nazwa miesiąca (według Brücknera) pochodzi od określenia srogich mrozów". W języku staropolskim przymiotnik "luty" oznaczał: "zimny, mroźny, srogi, okrutny". Niestety, ostatnio śnieg widujemy na zdjęciach, o mrozie możemy jedynie pomarzyć. A że ostatnio z nieba często pada deszcz, parafraza przysłowia "Idzie luty - susz buty" staje się niestety smutną rzeczywistością.

Na parkrunie Olsztyn kameralnie - 35 ludków na trasie, w tym 6 naszych klubowiczów i sympatyków. Wśród wolontariuszy - trójeczka (naszych i prawie naszych).

WYNIKI :)

Relacja Mirka Mikity:

  • 122parkrunolsztyn122parkrunolsztyn

Co robić zimą w sobotę? Oczywiście biegać w deszczu...Taką zimę mamy w tym roku. Nie ma śniegu ani mrozu. Jest za to deszcz i wiosenna temperatura. Ale pogoda jest nam obojętna. Sobota godz.9:00 i oczywiście Parkrun. Dzisiaj sześcioro z nas postanowiło sprawdzić czy nie są z cukru.Maciek i ja w podwójnej a nawet potrójnej roli...bo dzisiaj musiałem polatać z kredą. Podzieliliśmy się trójkami i tak biegliśmy. Marcin,Grzesiek i ja uplasowaliśmy się w połowie stawki a Ewa,Monika i Maciek zamykali. Ogólnie bieg bez historii...wszyscy dobiegli do mety i bardzo szybko rozeszli się do domów. Miejmy nadzieję, że za tydzień nie będzie deszczu.

A co tam w Gdyni? W Gdyni [ja - sekretarz] koordynowałam. Mogę całość określić dwoma słowami: poszło gładko. Wolontariusze zgłosili się dzień wcześniej, reszta przyszła już na parkrun, drużyna stoper / tokeny działała bez zarzutu, tokeny zeskanowane wzorowo - to spowodowało, że wyniki do systemu wprowadziłam w czasie 5 minut, może krótszym. Do tego dwóch fotografów. Nie mam więcej pytań i życzę sobie, aby tak szło zawsze :)

  • 11
  • 22
  • 33
  • 44

Ale nie tylko na parkrunie nasza wesoła drużyna zażywała ruchu. Do Stolicy pognał nasz TT - Triathlonista Tomek Hermann

Jeśli ktoś myślał, że triathlon to konkurencja rozgrywana wyłącznie latem, grubo się myli. Ale znając zwyczaje naszego drużynowego triathlonisty i analizując powyższy wstęp… no właśnie, mamy tu jakiś paradoks. Bo niby jak - nasz ciepłolubny Tomek miałby się w lutym zanurzyć w zimnej wodzie? Usilnie nad tym pracujemy ale taki cud nie miał jeszcze miejsca. W takim razie Jak on to zrobił?

Na łyżwach!

31 triathlon zimowy w Warszawie, jedna z nielicznych takich imprez na świecie (wg spikera, który prowadził zawody, podobna formuła odbywa się tylko w Quebecu). Triathlon to zawsze 3 dyscypliny i dwie strefy zmian. W tradycyjnym triathlonie jest to pływanie, rower i bieg, a w triathlonie zimowym bieganie, jazda na łyżwach a na koniec rower. Zmagania odbywały się w dwóch grupach, w pierwszej grupie startowało około 40 sztafet w których 3 osobowe drużyny po kolei zaliczały konkurencje. Następnie start indywidualny w którym ja brałem udział, wraz z około 200 innymi zawodnikami. Na początek bieg 4 km, 2 pętle po 2 km, dobieg do strefy zmian, szybka zmiana butów biegowych na łyżwy i 5 okrążeń toru Stegny czyli 2 km kolejna szybka strefa zmiana tym razem na buty rowerowe i 5 okrążeń (10km) po tej samej trasie po której był bieg. Jak mi poszło ? 

Bieg przyzwoicie; łyżwy to już nie było takie proste, ostatnio jeździłem rekreacyjnie rok temu, na szczęście udało się dojechać bez upadku ? rower ciężki interwałowy, po błotnistej trasie. Na metę dotarłem 39 Open z czasem 54,09 12 w kategorii. Polecam wszystkim, którzy mają ochotę sprawdzić się w multi sporcie i chce poczuć emocje które są porównywalne do „normalnego” Tri.

  • 11
  • 22
  • 33
  • 44

I to wszystko, co grupa ma do powiedzenia :) Do zobaczenia na biegowych ścieżkach!

Ostatnio zmienianyczwartek, 27 luty 2020 03:35