Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Olsztyn-Gdynia-Tomaryny

Szczęściem naszej drużyny jest jej liczebność oraz różnorodność zawodników pod względem ulubionych przez nich rodzajów i dystansów biegów. Pozawala to zaistnieć naszemu teamowi w każdym miejscu naszego kraju, wszędzie tam gdzie organizowane są  różnorodne wydarzenia biegowe. Ten weekend był właśnie tego doskonałym przykładem.

Sobota to już tradycyjnie biegi z cyklu parkrun, olsztyński parkrun organizowany był pod nazwą wiosennego. W sobotę odbyła się jego 21 edycja. Honor naszej drużyny uratowało dwóch zawodników: Piotr i Andrzej. Andrzej każdy kolejny parkrun biega coraz szybciej. Dlatego nie dziwi fakt, że i tym razem poprawił swój czas.

Szczegółowe wyniki prezentuje tabela:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
29 Piotr PALTIAN 27:12 24
12 Andrzej KOWALCZYK 23:05 11

Ze względu na fakt, że w parkrunie startowała nasza sympatyczka oraz stała uczestniczka naszych wycieczek biegowych, to mimo tego, że nie reprezentowała ona w parkrunie naszego teamu to czujemy się zobowiązani do podania jej świetnego wyniku:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
7 Michalina POLAK 22:20 1
 • 11
 • 44
 • aa
 • ee

Niedziela to, już wcześniej wspominana, różnorodność biegów i dystansów - od 5 do 21 km.

W "Wiosennej Piątce" w Olsztynie w II biegu z cyklu Grand Prix Granicy Warmii i Mazur reprezentowali nas: Monika, Ela, Asia, Mariusz, Rafał i Piotr. Wszyscy zawodnicy spisali się doskonale zajmując bardzo dobre miejsca w swoich kategoriach wiekowych, Rafał na trudnej crossowej trasie uzyskał doskonały wynik - poniżej 20 min.

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. kategorii wiekowej
14 Rafał NOJMAN 19:39 7
24 Mariusz BRZEZIŃSKI 20:23 12
83 Andrzej KOWALCZYK 25:14 9
180 Piotr MAREK 34:02 17
86 Monika PIEŚLAK 25:22 2
105 Joanna PALOWSKA 26:25 3
118 Elżbieta CIEĆKO 27:23 5
 • 1010
 • 22
 • 44
 • 55

 • 66
 • 77
 • 88
 • 99

 • aaaaaa
 • bbbbbbbb
 • cccccccc
 • dddddddddd

Kolejna nasza trzyosobowa reprezentacja zmierzyła się z dystansem półmaratonu. W Gdyni biegali Dorota, Żaneta i Andrzej, którzy poprawili swoje wyniki na "półkrólewskim" dystansie uzyskując bardzo dobre czasy:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. kategorii wiekowej
3022 Dorota ŻEBROWSKA 01:53:36 97
5755 Żaneta KACZMAREK 02:32:34 322
1631 Andrzej JERSZEWSKI 01:43:45 251
 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

Oczywiście, nie mogliśmy zrezygnować z naszego stałego cotygodniowego wydarzenia, czyli wycieczki biegowej. Tym razem zrealizowaliśmy trening biegowy jako Bieg na 6 łap.

W tę niedzielę postanowiliśmy podarować odrobinę radości z wspólnego treningu (Psy)jaciołom ze Schroniska w Tomarynach

 • biesalbiesal

Na wspólną wycieczkę wybrało się 8 osób: Monika DĄBROWSKA, Michalina POLAK, Ewa CHEĆKO z mężem i córką Jadzią, Rafał CYRKLER, Adam KIEWISZ i Mariusz WITKOWSKI.

Standardem naszych wycieczek jest ciepła herbata oraz coś słodkiego. Wszystko to dzięki społecznej pracy członków naszego Stowarzyszenia.

Dzisiaj w pakiecie był sernik na zimno, zbożowe ciasteczka oraz gorąca herbatka z dodatkiem goździków i imbiru.

Mariusz zadbał o słodkości i herbatę. Oczywiście należy docenić jego ogromny wkład w przygotowanie sernika. Mianowicie Mariusz otworzył lodówkę w celu umieszczenia sernika we wspominanym urządzeniu gospodarstwa domowego. Adam zapewnił transport dla uczestników wycieczki na trasie Olsztyn -Tomaryny - Olsztyn.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji schroniska, gorącej herbaty oraz pysznego ciacha mogliśmy skosztować w ciepłej sali na terenie schroniska.

Mieliśmy również zaszczyt przekazać dla psów ze Schroniska w Tomarynach drugą część szelek, które otrzymaliśmy od Firmy Sali.

Jako Stowarzyszenie wspierające akcję na pod nazwą "Bieg na 6 łap" jesteśmy świadomi potrzeb Braci Mniejszych oraz doskonale zdajemy sobie sprawę z ich możliwości biegowych. Zawsze dostosowujemy tempo oraz dystans trasy do wieku i kondycji danego psa.

Nie inaczej było w dniu dzisiejszym, pięcioro z nas pokonało przeszło 3-kilometrową trasę czterokrotnie - za każdym razem z innym PSYjacielem.

Taka organizacja treningu na pewno nie zmęczyła psiaczków a co najważniejsze dała okazję na bieg aż 20 bezdomniaczkom. Pozostała ekipa zaopiekowała się Futerkami, które wolą spacerować. Ogólnie zapewniliśmy wyjście z boksu 24 Psyjaciołom.

O cykliczne odpoczynki na trasie biegu, dla nas - biegaczy, bo psiaczki po 3 km pętli nawet nie wykazywały żadnych oznak zmęczenia, zadbał Adam.

Przerwy były wymuszone naszą tradycją, która powstała na początku naszych zabaw biegowych. Polega ona na tym, że jubilat zapewnia dodatkowy posiłek regeneracyjny dla uczestników biegu w postaci śliwki w czekoladzie. Musi być to zawsze śliwka z Jutrzenki - Dobre Miasto.

Adam oczywiście stanął na wysokości zadania i rzeczoną urodzinową śliweczką wszystkich poczęstował. Skorzystały na tym też pieski, które przy okazji naszej śliwkowej regeneracji posilały się przeznaczonymi dla nich smaczkami, które oczywiście specjalnie dla nich zabraliśmy na trasę biegu.

Pamiętajcie, że z Pieskami ze Schroniska w Tomarynach można potrenować 7 dni w tygodniu, ale jest jeszcze coś co możemy wspólnie dla nich zrobić! - Kliknijcie w link. Liczy się każda złotówka.

 • 11
 • 1010
 • 1111
 • 1313

 • 1414
 • 1515
 • 1616
 • 1717

 • 1818
 • 22
 • 2020
 • 2222

 • 2424
 • 2525
 • 2626
 • 2727

 • 2828
 • 2929
 • 33
 • 3030

 • 44
 • 55
 • 77
 • 88

Zapraszamy w następną wycieczkę, którą tym razem, ze względu na udział większości nas w półmaratonie w Warszawie planujemy zorganizować w sobotę. Dystans będzie krótszy i godzina trochę późniejsza.

Szczegóły już wkrótce na Facebook w naszej grupie. Celem dotarcia do większej ilości odbiorców nasze wycieczki udostępniamy również jako wydarzenie publiczne.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:11

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.