Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

"Lato, lato, lato, ech że ty "

Takimi właśnie słowami w swojej piosence Marek Grechura zapowiada kolejną nadchodząca porę roku. Lato..... dla jednych jest czasem wakacyjnego wypoczynku, dla innych okazją do spędzenia czasu bardziej aktywnie.

W piątek 22 czerwca - drugiego dnia lata: Ela Ciećko, Ewa Chećko wraz z córką Jadzią, Barbara Berdecka-Niewdzieczna oraz nasza honorowa członkini Monika Dąbrowska zadbały właśnie o aktywność czworonożnych Psyjaciół.

 • treningbiegnaszesclaptreningbiegnaszesclap

Dzięki temu 5 wspaniałych bezdomniaczków o imionach: Casting, Castra, Banan, Corsa i Champion mogły, nie tylko spożytkować energię ale również w okolicach Jeziora Długiego pomoczyć futerko oraz wycałować przechodniów. Jak zauważa Monika, dzięki takim inicjatywom Psiunie robią się coraz bardziej ufne wobec człowieka, otoczenie odbierają jako plac zabaw a biegaczy traktują jak przyjaciół z którymi chcą współuczestniczyć w figlach. Brawo my smile

Czym byłby sobotni poranek bez uczestnictwa w Parkrun? Już po raz 35-ty spotkaliśmy się w rano o 09:00 w olsztyńskim Parku Centralnym. Jednocześnie po raz 18-ty (dzięki Monice Dąbrowskiej i Dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie) nasze bezdomne Psiaki mogły rozruszać łapki wspólnie z biegaczami .

 • 35parkrun35parkrun
Te wspaniałe psiaki ciągle szukają nowego domu, a zatem jeśli chcesz podarować psu ciepło domowego ogniska możesz to zrobić  wink .

Juppi i Muszka czekają na Ciebie w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie, ul. Turystyczna 2, boks 32; Bananek, Castra, Champion i Corsa w Poliklinice Weterynaryjnej, ul. Oczapowskiego 14 w Olsztynie. W organizowanym co sobotę biegu brało udział pięciu naszych zawodników, a dodatkowo Andrzej KOWALCZYK, Piotr PALTIAN i Michalina POLAK wspomagali w ramach wolontariatu organizację olsztyńskiego parkrunu.

Park centralny odwiedziło w sumie 30 biegaczy, nasi zawodnicy zajęli miejsca według poniższej tabeli:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
7 Marcin WASZKIEWICZ 21:15 7
11 Piotr SZCZEPANIAK 22:46 11
18 Andrzej KOWALCZYK 24:38 17
26 Adam KIEWISZ 29:13 22
30 Piotr PALTIAN 34:18 24

Jeśli 5 km w Olsztynie to dlaczego nie w Olsztynku? To oczywiście pytanie retoryczne, ponieważ tam również zawitali nasi reprezentanci, którzy wzięli udział w biegu o puchar włodarza tego miasta. Jak deklarował organizator Nutripol - Bieg o Puchar Burmistrza Olsztynka w ubiegłym roku był pod względem frekwencji największym biegiem  na 5 km w województwie warmińsko-mazurskim z atestem PZLA . Brali w nim udział liczni medaliści mistrzostw Polski na różnych dystansach oraz wielu reprezentantów Polski na imprezach międzynarodowych. W tym roku termin biegu organizowanego w Olsztynku, którego dyrektorem biegu głównego jest Wojtek Kopeć, przypadł na 23 czerwca. Bardzo szybka 5km trasa pozwoliła rozwinąć skrzydła naszym biegaczom, dzięki czemu posypały się życiówki. Zawodnicy  teamu "Są Wolniejsi": Rafał NOJMAN, Piotr SZCZEPANIAK oraz Andrzej KOWALCZYK uzyskali wspaniałe czasy - Gratulujemy!!!

Miejsce Open Uczestnik Czas netto
Miejsce wg. płci
19 Rafał NOJMAN 00:18:18 8
63 Piotr SZCZEPANIAK 00:20:47 6
86 Andrzej KOWALCZYK 00:23:06 10
 • 22
 • 33
 • 44
 • 55

Zdjęcia: Konrad Stawecki

Bartoszyce doczekały się swojego biegu ulicznego. W niedzielę 24 czerwca ponad dwieście osób stanęło na starcie Bartoszyckiej Dychy Brzegiem Łyny, z których to dwoje dumnie reprezentowało barwy drużyny Są Wolniejsi. Eugeniusz Karczewski zajął wysokie 21 miejsce open a Alina Karczewska jako 108 przekroczyła metę  zdobywając tym samym 3 miejsce w swojej kat. wiekowej.

Dokładne wyniki reprezentuje tabelka poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
21 Eugeniusz KARCZEWSKI 0:39:52 5
108 Alina KARCZEWSKA 0:50:28 3

 

 • 22
 • 33
 • 44
 • 55

W niedzielę 24 czerwca odbył się Leśne Run. Jest to drugi z czterech w tym roku organizowanych przez Michała Kieres biegu z serii Leśne Run Warmia. Harmonogram cyklu wygląda następująco: Edycja ”Wiosna ”: 25 marca 2018, Edycja „Lato”: 24 czerwca 2018, Edycja „Jesień”: 22 września 2018, Edycja „Zima”: 15 grudnia 2018. Nasi zawodnicy startowali na dystansach 5km, 10km oraz 200m (bieg dzieci). Trasa choć dość wymagająca - piaszczysta i pagórkowata prowadzi po malowniczych terenach dookoła kąpieliska leśnego w Rusi. Na dystansie 200m startowała nasza najmłodsza zawodniczka -Jadzia zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Z trasą 5km mierzyła się Ela Ciećko zyskując czas 00:29:16 (9-OPEN, 2-KAT WIEK) , natomiast na 10km biegło aż 11-tu naszych zawodników. Dwa pierwsze miejsca OPEN zdobyli: Rafał NOJMAN, oraz Rafał CYRKLER.  Startujący gościnnie w naszych barwach Piotr BAŁDYGA zdobył 3 miejsce w M40, Michalina POLAK 2 miejsce w KAT kobiet (jednocześnie pierwsze w K20), Joanna PALOWSKA 3 miejsce w KAT kobiet (drugie w K20) ,a Monika PIEŚLAK trzecie w K20. Dodatkowo nasza drużyna zdobyła nagrodę w kategorii najliczniej startującej drużyny w tych zawodach.

Pełne wyniki naszych zawodników prezentuje tabela poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce KAT wiek
1 Rafał NOJMAN 00:42:31 1
2 Rafał CYRKLER 00:42:41 1
5 Piotr BAŁDYGA 00:45:57 3
9 Adam KIEWISZ 00:47:29 3
10 Marcin WASZKIEWICZ 00:48:07 4
14 Piotr SZCZEPANIAK 00:51:32 3
16 Michalina POLAK 00:53:16 1
18 Joanna PALOWSKA 00:53:20 2
21 Monika PIEŚLAK 00:56:16 3
22 Piotr PALTIAN 00:57:04 5
27 Andrzej KOWALCZYK 01:02:03 5
 • 1010
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 99

Sportowy weekend dobiegł końca ale nie jest to wcale równoznaczne z zakończeniem aktywności członków i sympatyków naszego stowarzyszenia. Poniedziałek zaczęliśmy znowu bardzo aktywnie, od udziału w akcji „Bieg na 6 ton”. To akcja zorganizowana już po raz trzeci przez Monikę Dąbrowską, miłośniczkę zwierząt, propagatorkę i mamuśkę ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „Bieg na sześć łap”, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z Psiakami ze Schroniska. Obecnie odbywa się w 39 azylach w Polsce.

Kryptonim akcji przybrał nazwę „Bieg na 6 ton” co odzwierciedlało planowaną do zebrania ilość makulatury. Akcję przeprowadzono pod Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie przy ul. Głowackiego 17 gdzie zorganizowany był punkt zbiórki surowca, skąd Firma zajmująca się skupem surowców wtórnych zadeklarowała się do jej odbioru. Pozyskane środki zostaną, tak jak w latach ubiegłych, przekazane na potrzeby Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.

Członkowie naszego Stowarzyszenia zaangażowali się bardzo aktywnie w pomoc przy organizacji akcji. Ewa CHEĆKO, Ela CIEĆKO, Mariusz BRZEZIŃSKI, Piotr PALTIAN, Andrzej KOWALCZYK i Mariusz WITKOWSKI uczestniczyli w załadunku i transporcie makulatury oraz opiekowali się czworonożnymi Psyjaciółmi będącymi ambasadorami akcji.

Cieszy fakt, że Olsztyniacy mimo deszczowej aury, okazali gorące serca do pomocy. Już w momencie kończenia artykułu dostaliśmy wiadomość, że ilość zebranej makulatury przekroczyła 8 ton a to jeszcze nie koniec, ponieważ gro osób zadeklarowało się, że do piątku dostarczą surowiec do skupu własnym transportem. Wtedy dopiero będzie można podać oficjalne wyniki zbiórki, czyli ilość środków finansowych przekazanych na konto olsztyńskiego schroniska.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

Zdjęcia: Elżbieta CIEĆKO

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:16

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.