Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Dla kogo.... Jabłonki?

Nasz wspaniały, pozytywny Piotr SZCZEPANIAK jako pierwszy z nas rozpoczął biegowym akcentem nadchodzący weekend. Piotrek, jak przystało na prawdziwego globtrotera na odbywający się 10 sierpnia III Memoriał Biegowy im. Tadeusza Brzostka w Lidzbarku Warmińskim wyruszył..... stopem. Na szczęście udało mu się dotrzeć na czas na linię startu. Piotr pokonując nietypowy dystans, bo 12,5 okrążenia stadionowego, ukończył  bieg na 23 pozycji z czasem 00:22:23.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Ultra Mazury 2018

Każdy biegacz zarówno amator jak i zawodowiec określa sobie różne cele. W przypadku amatorów (jakimi w końcu jesteśmy) może to być przebiegnięcie 5km poniżej 20min, 10km poniżej 40min etc. Poprawiamy "życiówki", zwiększamy dystanse, jest to ciągły proces stawiania sobie coraz to wyżej poprzeczki, walki ze słabościami organizmu i własną psychiką, oraz sposób badania granic swoich możliwości.
W przypadku zawodników biegów długodystansowych, którzy "połknęli" już haczyk Ultra, marzeniem jest przebiegnięcie pierwszej "3-cyfrówki". Wymaga to odpowiedniego przygotowania fizycznego, dobrania odpowiedniego pożywienia, w taki sposób aby było tolerowane przez  nasz organizm podczas kilkunastogodzinnego wysiłku. Niebagatelną rolę odgrywa również cała logistyka związana z organizacją "przepaków", których wyposażenie dostosowujemy do warunków pogodowych. Każdy z tych elementów może decydować o tym z jakim czasem  ukończymy bieg,  albo  czy ukończymy go w ogóle.
Biegi Ultra kojarzą się chyba każdemu przede wszystkim z biegami górskimi. Ze względu na duże odległości jakie nas dzielą od bardziej "pagórkowatych" rejonów Polski spełnienie swojej pasji, czyli udział w tego typu biegach może być trochę utrudnione.
Okazuje się, że nie do końca jest to prawdą,  ponieważ każdego roku w sierpniu w Starych Jabłonkach pozytywni wariaci biegowi mogą zasmakować Ultra i poczuć namiastkę gór. Można śmiało powiedzieć, że Jabłonki są dla każdego ponieważ w dystansach od 10km do 100km każdy znajdzie coś dla siebie. 
W zeszłym tygodniu 11 sierpnia o godzinie 03:00 w czeluściach nocy i w strugach deszczu, trzej zawodnicy Są Wolniejsi: Mariusz WITKOWSKI, Mariusz BRZEZIŃSKI oraz Adam KIEWISZ w ramach Ultra Mazury 2018 stanęli na linii startu i wyruszyli w trasę liczącą nieco ponad 100km z przewyższeniami  +1200m/-1200m. Nie było lekko, trasa dała wszystkim naszym biegaczom w kość, ale myśl, że na zawodników czeka z medalami Ela Ciećko, która w ramach wolontariatu pomagała w organizacji biegu dodawała naszej trójce przysłowiowych skrzydeł i wszyscy dotarli bezpiecznie na metę.
Warto zaznaczyć, że zwycięzcą dystansu U100 został Rafał KOT, nasz lokalny Góral z Mazur. Rafał  uzyskał fenomenalny czas 08:30:24 i ustanowił nowy rekord trasy.

Wyniki naszych zawodników przedstawiono poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
69 Adam KIEWISZ 12:56:46 61
105 Mariusz BRZEZIŃSKI 14:14:39 93
106 Mariusz WITKOWSKI 14:14:42 94

Kilka godzin później, o 06:00 rano dystansowi 70km z przewyższeniami +780m/-780m stawił czoła kolejny nasz zawodnik: Rafał NOJMAN. Uzyskał on fantastyczny czas 06:51:22 jednocześnie plasując się na 14 miejscu open. Wielkie Gratulacje Rafał!!!

Na dystansie U30, który pomimo mylącej nazwy miał przeszło 37km z przewyższeniami +570m/-570m swoich sił próbowali: Małgorzata MAKOWSKA, Joanna PALOWSKA, Barbara NIEWDZIĘCZNA, Andrzej KOWALCZYK i Piotr PALTIAN.

Wyniki naszych zawodników przedstawiono poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
89 Małgorzata MAKOWSKA 03:53:19 10
122 Andrzej KOWALCZYK 04:08:45 102
166 Joanna PALOWSKA 04:31:33 38
211 Piotr PALTIAN 04:56:22 153
222 Barbara NIEWDZIĘCZNA 05:13:35 61
 • 11
 • 1010
 • 1111
 • 1212

 • 22
 • 33
 • 44
 • 55

 • 66
 • 77
 • 88
 • 99

Parkrun#42

Podczas gdy nasi zawodnicy rozbiegli się po trasach Ultra Mazury 2018, tradycyjnie w sobotni poranek odbył się parkrun czyli bieg, który rozgrywany jest co tydzień w każdą sobotę o godz. 9:00 w Parku Centralnym.
Na starcie parkrunowego biegu stanęło 21 uczestników. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem, bez względu na to, jakie ono jest. Tak też traktują ten bieg przedstawiciele naszego teamu, niektórzy biegną szybciej, z kolei dla innych jest to poranna przebieżka, często połączona z wolontariatem. Pomagamy albo w samej organizacji parkrunu albo angażujemy się w pomoc przy opiece nad psiakami, które również czynnie uczestniczą w parkrunowych biegach.

Tradycyjnie relacjonując olsztyński parkrun podajemy podwójną, podzielną liczbę jego edycji, obecna jego odsłona to liczba 42/22. Ten swoisty kod to nic innego jak numer edycji parkrunu łamany przez liczbę parkrunów w których biorą udział psiaki ze schroniska w Olsztynie . Mimo, że nikt z nas nie uczestniczył w tej edycji parkrunu, to ze względu na fakt, że jednym z naszych celów statutowych jest wspieranie akcji bieg na sześć łap czujemy się w obowiązku wspomnieć o czworonożnych sportowcach biorących udział w parkrunie. Czworonożni zawodnicy tej edycji parkrunu to Runner, Korek, Dukat i Nocka.

 

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia to dzień który w którym obchodzone są  ważne święta państwowe i kościelne:  Święto Wojska Polskiego, Rocznica Cudu Nad Wisłą, Wniebowzięcie Maryi Panny. Jest to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka, dzień który, tak jak członkowie drużyny Są Wolniejsi, można uczcić w wyjątkowy sposób... a mianowicie "na biegowo".
W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Mrągowie przygotowano imprezę sportową promującą ruch i rekreację na świeżym powietrzu pod nazwą "Mrągowski Bieg 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski". Na owej imprezie swoją obecność zaznaczył Piotr SZCZEPANIAK. Piotr w doskonałym stylu pokonał 5km trasę:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
34 Piotr SZCZEPANIAK 0:23:12 31
 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Dzień 15 sierpnia, również na biegowo uczcił inny nasz zawodnik Marcin WASZKIEWICZ, który odwiedził Pasłęk i wziął udział w IX edycji Biegu Wokół Pasłęckich Murów Obronnych na dystansie 10 km.

 • marcinwaszkiewiczpaslek2018marcinwaszkiewiczpaslek2018

W zawodach brało udział 119 uczestników, Marcin uzyskał bardzo dobry wynik plasując się na 49 miejscu. Brawo wielkie gratulacje, cieszymy się, że Marcin biega w naszych barwach mimo, że nie posiada jeszcze naszej "firmowej" koszulki.


Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci Miejsce wg. kategorii wiekowej
49 Marcin WASZKIEWICZ 00:46:39 40 9

Parkrun#43

W ostatni  sobotni poranek 17 sierpnia po opadnięciu emocji i odpoczynku po zeszłotygodniowym biegu Ultra Mazury, biegacze Są Wolniejsi powrócili do Parku Centralnego aby czynnie uczestniczyć w parkrun.
Wspominaliśmy już wcześniej, że relacjonując olsztyński parkrun należy bezwzględnie podawać podwójną, podzielną liczbę jego kolejnych edycji, obecna jego odsłona to magiczna liczba 43/23 a zatem numer edycji parkrunu łamany przez liczbę parkrunów w których biorą udział psiaki ze schroniska w Olsztynie.
W ramach inicjatywy Biegu na 6 łap na biegowej ścieżce pojawili się czworonożni PsyJaciele: Baldo, Korek, Nocka i Runner. Natomiast, z racji wieku, trasę parkrunu spacerowo pokonali "bracia mniejsi" o imionach  Orlen i Psikus.

Wyniki naszych zawodników przedstawiono poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
10 Adam KIEWISZ 21:28 10
11 Mariusz WITKOWSKI 22:04 11
16 Piotr SZCZEPANIAK 22:42 16
19 Andrzej KOWALCZYK 23:32 17
26 Piotr PALTIAN 26:04 22

 

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:26

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.