Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Bilokacja, czyli w dwóch miejscach w tym samym czasie

Niejednokrotnie chcielibyśmy się znajdować w dwóch miejscach naraz. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie czy bilokacja istnieje? Czy naprawdę można się rozdwoić? Zjawisko to należy rozpatrywać w kontekście parapsychologii, w świecie realnym teleportacja jest nie możliwa, a w świecie… biegowym?
Oczywiście biegacze nie przebywają w dwóch miejscach jednocześnie, ale aby wziąć udział w ciekawych zawodach biegowych potrafią jednak tak zorganizować sobie czas, aby wciągu jednego dnia uczestniczyć w kilku wydarzeniach biegowych, które odbywają się w znacznie oddalonych od siebie miejscowościach. Wszystko to jest kwestią odpowiedniej organizacji i planowania transportu.
Doskonałym tego przykładem jest dzisiejsza sobota, która dla członków naszego Stowarzyszenia okazała się bardzo aktywna. Wzięliśmy udział w olsztyńskim parkrunie i w biegach crossowych organizowanych w Łukcie.

Parkrun#44

W sobotni deszczowy poranek biegacze Są Wolniejsi zaczęli swoje wojaże biegowe od wizyty w  Parku Centralnym gdzie uczestniczyli w parkrunie. Dzisiejsza jego edycja była bardzo kameralna, udział w biegu wzięło tylko 17 zawodników. Pozostałych, być może odstraszyła deszczowa aura lub uczestniczyli w innych zawodach sportowych. Na szczęście na nasz parkrun przybyli biegacze z innych rejonów kraju, którzy podnieśli jego frekwencję. Po dłuższej nieobecności, ponownie gościliśmy u nas mega pozytywną osobę Magdę Jędrzejak z Gdyni, która znana jest jako Magda z Fejsbuka - Pozytywna Wariatka.
Wspominaliśmy już wcześniej, że relacjonując olsztyński parkrun należy bezwzględnie podawać podwójną, podzielną liczbę jego kolejnych edycji, obecna jego odsłona to magiczna liczba 44/24 a zatem numer edycji parkrunu łamany przez liczbę parkrunów w których biorą udział psiaki pod egidą Biegu na sześć łap. W 24 psiej edycji parkrunu wzięli udział Psyjaciele ze schroniska w Olsztynie Baldo, Korek, Nocka i Runner oraz Orlen i Psikus, którzy z racji wieku pokonali trasę parkrunu spacerowo.
Natomiast Poliklinikę Weterynarjną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego reprezentował Psyjaciel o imieniu Bananek. Wszystkie futerka biorące udział w parkrunie pragną kontaktu z człowiekiem nie tylko w czasie parkrunu ale na stałe, dlatego usilnie poszukują domu. Jeśli więc ktoś z Was pragnie mieć oddanego kompana do spacerów czy biegu to psiaki polecają się do adopcji.

Film dzięki uprzejmości Nelka KOPYTKO ze strony Bieg na sześć łap.

Wyniki naszych dwunożnych zawodników prezentuje tabela:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. płci
2 Tomasz HERMANN 20:43 2
3 Adam KIEWISZ 21:29 3
6 Mariusz WITKOWSKI 22:37 6
7 Piotr SZCZEPANIAK 23:45 7

Tabela nie ujmuje wszystkich naszych zawodników ponieważ nie zawsze wszyscy pokonują trasę parkrunu na biegowo. Angażujemy się również jako wolontariusze zabezpieczający bieg oraz pomagamy w biegu na sześć łap, występując jako spacerowicze z psiakami lub organizujemy ich transport na trasie schronisko-parkrun-schronisko. Dzisiaj zaszczytne funkcje wolontariuszy pełnili Ela CIEĆKO, Adam KIEWISZ i Marcin WASZKIEWICZ. Ela była jednym z fotografów, Adam odpowiadał za transport psa o imieniu Orlen a Marcin za wydawanie tokenów.
Ponadto jak zwykle parkrun w wykonaniu naszych zawodników to głupawka, czyli dzisiaj... Trzy konkursy. Pierwszy w kategorii na najgłupszą minę, kto wygrał poddajemy pod ocenę czytelników. Drugi konkurs to zawody w piciu wody na czas w kategorii pies - człowiek. Trzeci konkurs to pokaz Pole Dance w wykonaniu Mariusza . 

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

Zdjęcia: Ela CIEĆKO .

Leśny Cross-Łukta

Wspominaliśmy wcześniej o teleportacji. Nie była by ona możliwa, gdyby nie zaangażowanie Adama, który dzięki uprzejmości organizatorów Leśny Cross Łukta 2018 już o godz. 7:00 z biura zawodów mógł odebrać pakiety dla naszych zawodników. Dzięki temu mieliśmy odpowiedni zapas czasu i mogliśmy od razu z  olsztyńskiego parkrunu przemieścić się na zawody do Łukty.
Leśny Cross Ogólnopolski Bieg Przełajowy to  pierwsza edycja tego wydarzenia biegowego. Mimo tego organizatorzy spisali się na medal i wystartowali od razu z przysłowiowego wysokiego C. Wytyczyli piękne trasy wśród leśnych duktów (do wyboru były dystanse 5 i 23km) i zadbali o ich prawidłowe oznaczenie. Punkty odżywcze na trasie rozmieszczone były co 5 km. Na mecie serwowane były smaczne posiłki, do wyboru było zarówno wegetariańskie leczo jak i bigos z wkładką dla mięsożerców. Poza tym można było skosztować pożywnych arbuzów, bananów, pomarańczy i łakoci w postaci pysznych ciast i rogalików oraz rozgrzać się ciepłą herbatką z cytryną. Mimo, że bieg prowadził mało uczęszczanymi drogami leśnymi to jednak nie zabrakło kibiców z pobliskich wiosek, zwłaszcza pozytywnie nastawionych do biegaczy dzieciaków.

Dla naszych zawodników biegi w Łukcie to prawdziwy wysyp nagród.
Piotr SZCZEPANIAK, który wybrał trasę 5 km zajął I- sze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. kategorii wiekowej Miejsce wg. płci
16 Piotr SZCZEPANIAK 22:31 1 15

Pozostali nasi zawodnicy: Małgosia MAKOWSKA, Ela CIEĆKO, Asia PALOWSKA, Adam KIEWISZ, Marcin WASZKIEWICZ, Piotr PALTIAN i Mariusz WITKOWSKI wybrali dystans 23 km. Wszyscy mimo różnych przeszkód; Adam i Piotr zafascynowani pięknem leśnego krajobrazu pomylili trasę i nadłożyli przeszło 2 km a Mariusz na skutek przetrenowania ostatnie kilometry pokonał w żółwim tempie; szczęśliwie ukończyli bieg.
Małgosia i Asia uplasowały się na II miejscach w swoich kategoriach wiekowych, ponadto Małgosia przybiegła na metę jako III kobieta. Natomiast Marcin otrzymał specjalną nagrodę ufundowaną przez organizatorów dla 45 zawodnika w kategorii open.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników przedstawiono poniżej:

Miejsce Open Uczestnik Czas Miejsce wg. kategorii wiekowej Miejsce wg. płci
32 Małgorzata MAKOWSKA 02:06:10 2 3
39 Mariusz WITKOWSKI 02:09:13 9 33
44 Joanna PALOWSKA 02:12:29 2 9
45 Marcin WASZKIEWICZ 02:12:34 14 36
51 Andrzej KOWALCZYK 02:16:22 9 40
58 Adam KIEWISZ 02:29:08 15 45
70 Elżbieta CIEĆKO 02:42:50 5 22
71 Piotr PALTIAN 02:45:06 16 49
 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:26

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.