Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Wielka ucieczka

Sobota, czyli w pierwszej kolejności zamieszczamy relację z cyklicznej imprezy organizowanej  w Polsce i na świecie o godz. 9: 00.
Augustów, Białystok, Bydgoszcz, Charzykowy, Chełm, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrówka, Działdowo, Dzierzgoń, Ełk, Gdańsk, Gdańsk Południe, Gdynia, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Gostyń, Grodzisk, Grudziądz, Jabłonna, Jelenia  Góra, Jezioro Górne, Kalisz, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kołobrzeg, Konstancin-Jeziorna, Kościan, Koszalin, Kraków, Kutno, Leszno, Łódź, Lubin, Olsztyn, Opole, Pabianice, Poznań, Pruszków, Rumia, Rzeszów, Skierniewice, Skórzec, Świdwin, Świnoujście Szczecin, Szczecinek, Tczew, Toruń, Tychy, Warszawa-Brodno, Warszawa-Praga, Warszawa Ursynów, Warszawa-Żoliborz, Wolbrom, Wrocław, Zielona Góra i Żary.
Ta wyliczanka to nic innego jak wykaz 57 miast gdzie organizowane są biegi z cyklu parkrun. Jednorazowa rejestracja w systemie pozwala na uzyskanie kodu uczestnika, który daje możliwość startu w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.
Tę możliwość wykorzystał Piotr Szczepaniak, który zgodnie z tytułem artykułu w tajemnicy przed pozostałymi zawodnikami naszego teamu uciekł do Krakowa i pobiegł w krakowskim parkrunie.
Liczba uczestników tamtejszego wydarzenia w odniesieniu do naszego olsztyńskiego biegu budzi respekt i zazdrość. Parkrunowe biegi w Krakowie maja już 5 letnią tradycję. Miasto doczekało się już 280 edycji parkrunu, w którym wzięło udział 169 biegaczy.  Wobec takiej ilości uczestników, miejsce naszego zawodnika, który przekroczył linię mety jako 56 osoba jest godne pochwały.
Na uwagę  zasługuje fakt, że podobnie jak u nas, również w mieście królów przy okazji  parkrunowego wydarzenia organizowany jest "Bieg na sześć łap", którego głównym celem jest poszukiwanie domu dla czworonożnych Psyjaciół.

 

Miejsce OPEN

Imię i nazwisko

Czas

Miejsce wg płci

56

Piotr SZCZEPANIAK

21:55

29

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 

3 : 2, tak można humorystycznie podsumować ilość przedstawicieli naszej drużyny biorących udział w biegach typu parkrun w zestawieniu liczby miast w których nas reprezentowali. Kolejnymi przedstawicielami startującymi w parkrunowym biegu byli Andrzej KOWALCZYK i Tomek HERMANN, którzy odwiedzili olsztyński Park Centralny.

 

Miejsce OPEN

Imię i nazwisko

Czas

Miejsce wg płci

9

Tomasz HERMANN

20:12

9

25

Andrzej KOWALCZYK

24:35

21

Olsztyn stosunkowo niedawno dołączył do grona miast gdzie organizowane są te biegi, dlatego blado wypadamy porównując się z krakowskim parkrunem, nie mniej jednak nasza 51 edycja z blisko 49 uczestnikami ma swój koloryt.
Wielokrotnie wspominaliśmy, że dzięki zaangażowaniu koordynatora parkrunu - Jarka KOPYŚCIA,  po pokonaniu przez uczestników 5 km trasy, czekają na nich „ciastki” oraz, w zależności od warunków pogodowych, woda lub ciepła herbata. Punktów odżywczych nie uświadczymy na żadnym innym parkrunie w kraju.

 

 • 11
 • 22
 • 33
 • 55

Piotr, który odwiedził Kraków miał trzy cele. Pierwszy to udział w parkrunie drugi to zobaczyć, czy żyje smok a trzeci - sprawdzić, czy blisko 9 tys. biegaczy może rozgonić smog używając, do tego celu swoich płuc tongue-out.

Ten trzeci cel, Piotr zrealizował „na własne nogi" biorąc udział w 5 PZU Półmaratonie Królewskim. Piotr jest obecnie w fazie roztrenowania, więc tym bardziej jego czas budzi respekt.

OPEN

IMIĘ

NAZWISKO

MSC W KAT.

CZAS BRUTTO

CZAS NETTO

3146

Piotr

SZCZEPANIAK

192

01:54:17

01:50:22

Pierwsza odsłona PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą "Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera" w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Wzięło w niej wtedy udział 3740 biegaczy. Potem frekwencja rosła: 2015 - 5837, 2016 - 7082, 2017 - 8338 startujących. W tym roku wystartowało 8771 biegaczy.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Rozdział III. Członkowie Stowarzyszenia – prawa i obowiązki

 1. Członkowie mają prawo:
  e) być jednocześnie członkiem innego Stowarzyszenia i reprezentować je w zawodach, jeśli statut lub regulamin reprezentowanego stowarzyszenia na to pozwala.

Ten wyciąg z Regulaminu naszego Stowarzyszenia cytujemy nie bez powodu, chcemy pokazać naszą liberalność i otwartość na Wszystkich biegaczy, niezależnie od ich sympatii klubowych. Stawiamy przede wszystkim na integrację i zabawę, dlatego jest u nas miejsce dla każdego. Cieszymy się, że członek naszego Stowarzyszenia - Rafał Nojman wsparł swoim talentem biegowym inny team -  Dobromiejski Klub Biegacza.
Rafał wziął udział w Sztafetowym Maratonie Miast i Gmin w Radzionkowie (dystans 500 km od Dobrego Miasta).
Wyrównana, mocna ekipa zawodników w której biegł Rafał zajęła dobre 11 miejsce na 90 drużyn, z rewelacyjnym czasem 2:44:49. Dobromiejskich zawodników , swoim talentem biegowym, wpierali również nasi sympatycy Alina i Eugeniusz Karczewscy.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Mimo stosunkowo niewielkiej liczby zawodników naszego teamu (mamy 21 członków zwyczajnych płacących składki), to posiadamy w naszych szeregach biegaczy wszystkich dyscyplin biegowych. Mamy półmaratończyków, maratończyków, triathlonistów i ultrasów.

 • ultramartonbieszczadzkiultramartonbieszczadzki
Drugi z „cichociemnych” czyli uciekinierów, który zataił informację o swoim starcie to jeden z naszych czołowych ultrasów Adam KIEWISZ, który postanowił zakończyć sezon biegowy startując w VI HYUNDAY ULTRAMARATONIE BIESZCZADZKIM - 52 KM.
O trudności biegu niech świadczy fakt, ze na 482 startujących, bieg ukończyło w limicie czasu tylko 442 zawodników. Adam jak zwykle pokazał moc plasując się na 194 miejscu.

OPEN

IMIĘ

NAZWISKO

MSC W KAT.

CZAS BRUTTO

CZAS NETTO

194

Adam

KIEWISZ

76

07:19:26.75

07:18:49.25

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Kiedy Adam biegał po Bieszczadach, czterech biegowych wariatów reaktywowało nasze sztandarowe wydarzenie – wycieczkę biegową. Tym razem jej tytuł brzmiał - „Szlakiem 3 jezior warmińskich”.
Tytuł wycieczki został obdarty z tajemniczości zaraz po opublikowaniu trasy biegu, która prowadziła linią brzegową olsztyńskich jezior, w kolejności: Długiego, Kortowskiego i Ukiel.

 • 1310201813102018

Mimo, że blisko 28 km dystans może budzić respekt początkujących biegaczy to od razu uspokajamy. Wielokrotnie publikując nasze wydarzenia - wycieczki biegowe na portalu społecznościowym Facebook definiujemy ten event, jako "biegową głupawkę".
Wyjaśniamy tam, że wycieczka to zabawa biegowa a nie wyścigi, dlatego każdy bez trudu pokona jej dystans. Nie inaczej było tym razem. Na starcie, tradycyjnie już koło Wysokiej Bramy, stanęło czworo biegaczy: Ela, Ania, Mariusz i debiutujący w naszym wydarzeniu Stanisław. Stanisław tylko potwierdził, że bieganie z nami to zabawa i motywacja do pokonywania własnych słabości. Najdłuższym dystansem Stanisława do czasu, kiedy postanowił pobiec 28 km dystans wycieczki z „Są Wolniejszymi”, była odległość półmaratonu. Wielkie brawa dla Stanisława, który z uśmiechem na ustach pokonał trasę wycieczki udowadniając sobie i innym , że biegnie się przede wszystkim głową...a nogi to tylko dodatek.wink

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Zapraszamy na kolejne wycieczki biegowe, informacje znajdziecie na naszym FANPAGE.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:23

28 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.