Dziesiątka na pół

Po co przebiec 10 km jako ciągły dystans, skoro można sobie tę odległość podzielić na dwa etapy? Mało tego, można tego dokonać w dwóch różnych lokalizacjach. Pomyśleć tylko, że narzekamy na Olsztyn, jako białą plamę w naszym województwie pod względem wydarzeń biegowych. Dzisiejszy dzień zadał temu stwierdzeniu całkowity kłam, każdy mógł wybrać bieg dla siebie a dzięki różnym godzinom organizacji tych wydarzeń, można było wziąć udział w obydwu biegach.
Najpierw organizowana była spontaniczna, bezpłatna parkrunowa piątka a chwilę później piątka citkowa, ale już komercyjna i płatna. Z tej różnorodności skorzystali nasi zawodnicy, niektórzy wybrali parkruna, inni City Trail, a twardziele pobiegli w dwóch biegach.

#58parkrun
Zgodnie z chronologią organizacji biegów, zaczynamy od relacji z parkrunu. Parkrun, jako bezpłatne wydarzenie, rozpoczyna się w każdą sobotę o godz. 9:00. Jedynym warunkiem udziału w biegu jest wcześniejsze dokonanie rejestracji a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możemy wziąć udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie. Olsztyński Park Centralny jest jedną z 58 lokalizacji parkrunowych biegów w kraju. Liczba kolejnych miast, gdzie organizowane są tego typu biegi ciągle rośnie. Dzięki sponsorom głównym (Santander Consumer Bank i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o.) udział w biegu jest darmowy. Idea, na której opiera się parkrun to organizacja biegów przez uczestników. Taka formuła pozwala nie tylko na organizację bezpłatnych biegów, ale również aktywizuje lokalną społeczność. Organizacja biegów nie jest trudna i nie wymaga specjalnych umiejętności - wystarczą chęci oraz odrobina czasu w sobotę rano. Doskonałym tego przykładem jest nasz zawodnik - Andrzej KOWALCZYK, który zaangażował się jako jeden z wolontariuszy pomagających przy organizacji biegu. Andrzej na każdym parkrunie, w którym bierze udział, pomaga w rozstawieniu i zwinięciu sprzętu. 
Olsztyn doczekał się już 58 edycji biegu, nie jest to może imponująca liczba, ale pamiętajmy, że niedawno świętowaliśmy dopiero pierwsze urodziny olsztyńskiego parkrunu a naszym atutem jest to, że nie było żadnego nadzwyczajnego zdarzenia, które by spowodowało, że w jakąś sobotę bieg się nie odbył.

Prawdopodobnie pogoda, a może fakt, że większość z biegaczy postanowiła skoncentrować swoje siły tylko na City Trail, spowodowały, że w Parku Centralnym odliczyła się mała grupka - 20 biegaczy, w tym 3 zawodników naszej drużyny. Nasi przedstawiciele postanowili bardzo wolno wentylować mroźne powietrze przez swoje płuca, temperatura oscylowała w granicach – 10oC, dlatego trasę pokonali w tempie określanym, jako spacerowe. Jeden z nich postanowił nawet skorzystać z chwilowej regeneracji na parkowej ławce.
Spacerowe wyniki naszych reprezentantów przedstawiono w tabeli poniżej:

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg. płci

Ilość biegów

5

Piotr SZCZEPANIAK

22:57

5

33

7

Andrzej KOWALCZYK

23:51

7

36

9

Mariusz WITKOWSKI

24:12

8

38

Parkrun odwiedził gość specjalny, który przybył z zagranicy … Olsztyna znad wielkiej wody - Magda Jędrzejak, Facebookowa celebrytka znana jako Magda z Fejsbuka-pozytywna wariatka.
Magda, słysząc o naszej akcji "Podaruj pluszaka dla dzieciaka", specjalnie przyjechała z Gdyni aby osobiście przekazać swój prezent dla małych pacjentów.

 • 1a1a
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 77
 • 88
 • wwww

Wybrane zdjęcia dzięki uprzejmości: Grzegorza Grabowskiego, cała galeria do obejrzenia TUTAJ.

#3City Trail2018/2019
Sobota, godz.11:00 to już trzecie spotkanie biegaczy nad Jeziorem Długim edycji 2018/2019 City Trail w Olsztynie.


Film: Grzegorz Grabowski, portal: Wiadomości ogólnopolskie 24

Tutaj w naszych barwach, jako kadra seniorów, wystartowało aż 9 zawodników a nawet 10, bo należy wspomnieć o suporcie Ewy w postaci Kuby, który gonił naszą zawodniczkę przez blisko 3 km, aby wręczyć jej element garderoby służący do ochrony rąk przed mrozem  Kubie, zważywszy, że w pogoni za Ewą, pokonał 2/3 dystansu nie pozostało już nic innego jak przebiec całą trasę biegu… i tak z „nordic walkingowca” narodził się runner.
Tych, którzy przestraszyli się jedenastostopniowego mrozu i woleli siedzieć pod kołdrą, zawstydziła nasza zawodniczka o pseudonimie Jadzilla, która w swojej kategorii D-2 zdobyła III miejsce.
Jadwiga Chećko - Zaremba to wybuchowa mieszanka powstała z połączenia genów biegaczki i nordicowca, tylko patrzeć jak za parę lat zobaczymy ją na starcie jakiegoś Utra a co najmniej Maratonu.
Wyniki naszych starszych zawodników, w stosunku do wyczynu Jadzilli,  są sprawą drugorzędną i publikujemy je tylko i wyłącznie dla przyzwoitości, oraz w trosce o to aby nie popadli w depresję postartową.

Miejsce

Nazwisko

Imię

Czas netto

Czas brutto

78

HERMANN

Tomasz

00:22:07

00:22:14

207

KOWALCZYK

Andrzej

00:26:08

00:26:21

208

PALOWSKA

Joanna

00:26:00

00:26:25

215

CHEĆKO

Ewa

00:26:25

00:26:39

222

ZAPOLSKA

Aleksandra

00:26:43

00:26:57

269

CIEĆKO

Ela

00:28:30

00:28:43

272

NIEWDZIĘCZNA

Barbara

00:28:29

00:28:53

285

SIDOROWICZ

Ola

00:29:37

00:29:52

286

SKOWRONEK

Lidia

00:29:28

00:29:53

Jednak 7 miejsce naszego teamu w klasyfikacji drużynowej jest już godne zauważenia.

 • 1010
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 88
 • 99

Wybrane zdjęcia dzięki uprzejmości: Grzegorza Grabowskiego, cała galeria do obejrzenia TUTAJ

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 22:22

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.