Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli

Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dziel.
„Nie będziemy dobrzy, jeżeli nie będziemy się starali być jeszcze lepsi”

Przyzwyczailiśmy naszych czytelników do tego, że publikujemy szczegółowe statystyki z wynikami zawodów w których biorą udział nasi reprezentanci. Dzisiaj, przewrotnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, hołdując zasadzie Fun&Run, w końcu dorośliśmy do tego aby stwierdzić publicznie, że wyniki to tylko próżne cyfry i tani lans. Dlatego dzisiejsza relacja to przede wszystkim opis naszej zabawy biegowej. Jednak dla ciekawych, próżnych i żądnych sławy, jako podsumowanie każdego opisywanego wydarzenia sportowego, udostępniamy odnośniki do stron z wynikami.

Tradycyjnie weekend biegowy rozpoczynamy od relacji z olsztyńskiego sobotniego parkrunu, którego 85 edycja przypadła w Dzień Dziecka. Swoje święto, jako duże dzieci uczcili: Adaś, Marcinek, Grzesiu i Miruś, który dodatkowo wraz z Andrzejkiem pełnił rolę wolontariusza.
Atmosfera jak co tydzień była iście zabawowa, dlatego z całego serca zachęcamy do udziału i integracji z lokalnymi biegaczami na parkrun olsztyn.
Wyniki olsztyńskiego parkrunu TUTAJ

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44


 • parkrungdanskparkrungdansk

Magda przed niedzielną podróżą do Olsztyna, parkrun biegła w Gdańsku. Gdańsk to takie małe miasto położone między Olsztynem a przedmieściami Gdyni. Dlatego w Gdańsku mamy dopiero 372 edycję parkrunowego wydarzenia i z tego samego powodu w biegu uczestniczyła tylko garstka zawodników w skromnej liczbie 136.
Dobrze, że w parkrunowych biegach nie ma numerów startowych, ponieważ nasza koleżanka upodobała sobie szczególną kombinację cyfr... ale o tym w dalszej części artykułu.
Wyniki gdańskiego parkrunu TUTAJ

W sąsiadujących z Olsztynem Kudypach o 11:30 startował bieg „Wolność jest w naturze”, który był drugim biegiem z cyklu VI Grand Prix Warmii. Cały cykl liczy 5 biegów, należy zaliczyć 3 z nich, aby brać udział w klasyfikacji końcowej.
Start i meta biegu zlokalizowane były przy Arboretum, a cała trasa wiodła malowniczymi leśnymi ścieżkami. Przed biegiem głównym zorganizowano biegi dziecięce, na dystansie 300 m naszą drużynę reprezentowała Jadzilla. Nasza czołowa juniorka i tym razem pokazała klasę - zajęła 2 miejsce! Natomiast w biegu głównym brali udział: Rafał, Jarek, Grzegorz (dla którego parkrun był tylko rozgrzewką) oraz Ela. Konkurencję w nordic walking pozamiatał Kuba. Marcin nie biegł ale wspierał naszą drużynę "co sił w płucach" kibicując nam na trasie. 
Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo organizatorzy zapewnili biegaczom i uczestnikom marszu nordic walking posiłek regeneracyjny w postaci pysznej, pożywnej grochówki.
Wyniki: Marsz Nordic Walking i Bieg główny

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Niedziela w Olsztynie, zgodnie z zapowiedziami synoptyków obfitowała w letnią aurę i wysoką temperaturę. Temperaturę dodatkowo jeszcze podnosiła gorąca atmosfera III Biegu o Złotą Monetę. Bieg o Złotą Monetę to impreza o charakterze charytatywnym organizowana celem wsparcia podopiecznych fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. To wydarzenie idealnie wpisujące się w ideę i cele statutowe naszego stowarzyszenia. Tytułowy cytat, w odniesieniu do naszego teamu, powinien brzmieć „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży kiedy się biega”. Jesteśmy sumą indywidualności tworzącą zgrany zespół i razem możemy więcej.
Organizatorzy aby uatrakcyjnić wydarzenie  zaplanowali, oprócz biegu głównego również bieg dla dzieci. Bieg młodziaków na dystansie 0,75km zdominowały pociechy naszych zawodników: Pola, Jadzia, MajaMarta, Dominika i Iza. Natomiast trasę biegu głównego o dystansie 5km wspólnie pokonali: Stanisław, Mariusz , Ewa, Marek, Marcin & Marcin, Tomek, Agata, Monika & Monika, Lidka, Filip, Ela, Grzegorz, Mirek, Gosia, Asia, Magda i Maciek. Inni by się chwalili, my tylko stwierdzamy fakt, że zajęliśmy II miejsce w kategorii najliczniejsza drużyna a... ciągle rośniemy w siłę przyjmując w nasze szeregi kolejne rzesze biegaczy. Czujemy się w obowiązku wyjaśnić, że nasze II miejsce spowodowane było dwoma czynnikami:

 1. jedna drużyna była przed nami;
 2. część naszych fanów nie biegła tylko nam kibicowała.

Wyniki biegu: TUTAJ

 • przypadekprzypadek

Nawiązując do ulubionej liczby Magdy informujemy, że z identycznym numerem startowym biegła równo tydzień temu w Gdyni podczas zawodów Cykliczny Bieg Śledzia i.. teraz ponownie szczęśliwy los się do niej uśmiechnął. Tylko i wyłącznie z próżnej zazdrości nie skomentujemy tego faktu, jednak nie możemy się oprzeć aby postawić retoryczne pytanie: Czy to aby nie jakiś znak a może proroctwo? foot-in-mouth


 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • olapiekarczyk2019olapiekarczyk2019

W Elblągu naszą drużynę reprezentowała Aleksandra, biorąc udział w XI Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka. Bieg prowadził ulicami miasta na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Zawody zgromadziły ponad 900 osób, tym samym pobito rekord frekwencji uczestników biorących udział w dotychczasowych edycjach tego biegu.
Wyniki biegu: TUTAJ

 • 2treningukiel2treningukiel

Podobnie jak tydzień temu i w tę niedzielę troje naszych zawodników: EwaMirek i Piotr brało udział w treningu do UKIEL Olsztyn Półmaraton, tym razem na dystansie 7,5 km.
W imieniu patrona medialnego Ukiel Olsztyn Półmaraton - portalu internetowego Olsztyn Biega zapraszamy na kolejne treningi, które odbędą się zgodnie poniższym harmonogramem: 

 1. trening na dystansie 10km - 16.06.2019
 2. trening na dystansie 12,5km - 30.06.2019
 3. trening na dystansie 15km - 14.07.2019
 4. trening na dystansie 17,5km - 28.07.2019
 5. trening na dystansie trasy półmaratonu UKIEL – 21km 11.08.2019

Dla każdego coś dobrego, to podsumowanie wyczynów naszych zawodników. Jeśli chcesz z nami biegać ale przede wszystkim bawić się bieganiem wśród pozytywnie zakręconych ludzi to...zapraszamy DOŁĄCZ DO NAS.

Ostatnio zmienianywtorek, 02 lipiec 2019 12:16

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.