Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Akcenty mocno upalne

Jest tak ciepło, że brakuje mi weny do napisania jakiejś porywającej relacji z zeszłego tygodnia. Może schować się do lodówki i zaczekać – na wenę i chłodniejszą temperaturę. A nie, przecież moja lodówka ma rozmiary studenckie. Czyli nie ma ratunku, trzeba pisać. Tylko jak pisać z ugotowanym własnym mózgiem? Wie ktoś?

Frustrujące jest siedzenie i bezmyślne wgapianie się w pustką kartkę. Zwłaszcza, że jedyną logiczną myślą przychodzącą mi do głowy, może poza schowaniem się do lodówki, są fantazje o morsowaniu.

No dobra, jest coś, czego się dość kurczowo chwytam. Środa wieczór. Po godzinie 19-stej. Temperatura wtedy była taka cudownie znośna...

Środa, 21.08.2019 – CBŚ on Tour, Gdynia, 5 km

Sekretarz donosi: "CBŚ on Tour to wakacyjna odmiana znanego w Trójmieście Cyklicznego Biegu Śledzia. Inny dystans, inna lokalizacja (ten „mniejszy bulwar”, nie znany turystom), ta sama świetna energia organizatorów i uczestników plus optymalna temperatura (start o godzinie 20.00) i bliskość morza - oto recepta na fajne zawody. Zastosowałam sprawdzoną i ulubioną strategię startu z ostatniej pozycji i prześcigania :) Finisz w tempie poniżej 6 m /km nie zdarza się u mnie każdego dnia, ale taką miałam fantazję i ochotę :) Uzyskany czas (oficjalnie 30:27) – pozwolił na konkluzję – byli wolniejsi. A nawet, jakby nie było, to też by było fajnie."

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

I to była jedyna relacja z biegania w znośnych warunkach pogodowych. Kolejne, to grillowanie, smażenie i duszenie biegaczy.

Sobota, 24.08.2019 – parkrun Olsztyn #97, parkrun Gdynia #398

Na olsztyńskim parkrunie, spośród 35 uczestników, siódemka była od nas, więc byliśmy najliczniejszym klubem biegowym. Dodatkowo, przy organizacji biegu pomogli Piotr (Fazi) i Mirek Mikita. To się bardzo chwali :)

Zresztą, jak powiedział Mirek: „Sobota to oczywiście Parkrun. Dzisiaj jako wolo i biegacz. Odpowiada mi taka forma..Pomagam i biegam:). Tradycyjnie super atmosfera, debiutanci, goście i Andrzej Jerszewski po raz drugi...spodobało się chłopakowi. A że w każdym biegu poprawia swój czas to można się spodziewać regularnych odwiedzin. Tak więc do zobaczenia na #98!!”

Faziego też udało się przekonać do podzielenia się opinią: „Sobotni parkrun na spokojnie, najpierw oznaczenie trasy. Potem bieg, tempo wyszło coś około 5:45/km, w perspektywie już był niedzielny Leśny Cross w Łukcie, poholowaliśmy z Mirkiem trochę umordowanego Cinka i jak zawsze wbiegliśmy z uśmiechem na twarzach :)”

Cinek nie powiedział nic. Ale żyje.

Wyniki: KLIKAJ!

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 

 • sledz20911sledz20911

Tymczasem na parkrunie Gdynia rządziłam ja - sekretarz – w niebiesko – białej kamizelce koordynatorki biegu: „Po raz ósmy w tym roku pełniłam funkcję koordynatorki spotkania. Wolontariusze zgłosili się już wcześniej, także stresu nie było, tylko makijaż trochę od upału spłynął :) A, no i bieg ukończyło 69 osób. Przypadek?” Nie, takie przypadki się nie zdarzają.

 Niedziela, 25.08.2019

Jak na letnią porę, działo się całkiem sporo. „Wolniejsi” obstawili trzy różne imprezy – jeden triathlon i dwa biegi przełajowe. Zacznę od tej najliczniej reprezentowanej:

Leśny Cross, Łukta, dystans 23+ km

Zaczynamy od absolutnie cudownej relacji Mirka Mikity, której lektura pozwoli wczuć się w klimat zawodów – i pozazdrościć, że się nie brało udziału :)

Pierwszy raz brałem udział w biegu crossowym. Dla mnie to nowość ale i frajda...bo zawsze coś nowego. Sprawdzanie prognozy pogody bywa złudne. Na 2 tyg przed biegiem zapowiadała się fajna pogoda...21 st..czyli extra. No ale jak to w życiu bywa nastąpiła zmiana planów...i słońce zaświeciło nam w pełni. Od rana już było ciepło i to bardzo:) Start o 11...i 25 st. Zebraliśmy fajną ekipę ...byli weterani biegów crossowych i ja...chyba jako jedyny debiutant.

Dwa Rafały (Rafał Nojman i Rafał Cyrkler – przyp. red) pomknęły w czubie stawki a nasza czwórka (Asia Palowska, Piotr Paltian, Adam Kiewisz, Ja) trzymała się cały czas razem. Adam poświęcił się i ciągnął nas przez całą trasę...czekał na nas na podbiegał...zawracał...sprawdzał czy stado jest w całości.

Bieg biegiem..ale był czas na wariackie zdjęcia i pogaduchy. Oczywiście im bliżej mety tym stawaliśmy się bardziej milczący:) Ostatnia górka na 22 km to zabójca...pokonaliśmy ją spacerem..nie dało się już biec. Asia odłączyła się od stada na 20 km bo miała duże szanse na pudło w kat wiekowej (co się udało). Piotrowi dokuczało kolano więc by cało dotrzeć do mety zwolnił. Ja i Adam poczekaliśmy na znajome dwie dziewczyny...i razem pobiegliśmy do mety. Ostatnie metry to już na bezdechu ale i tak ciarki...że w końcu meta...i że się udało!!!!!!!

Nie wiem skąd organizator brał w taki upał zimne arbuzy...ale one życie mi uratowały...Wszyscy dotarli do mety i to jest najważniejsze. Po sprawdzeniu wyników...okazało się, że mamy 3 pudła!!!! Rafał...normalka...Asia...super...i Ja - to była prawdziwa niespodzianka. Nie zakładałem pudła...biegłem by dobiec.

Kilka słów o trasie i organizacji...nie ma się do czego przyczepić. Poważnie.. Od pakietów startowych, do mety, paśnika. - wszystko zorganizowane na 6+. A trasa? Piękna – widoki, las, pola..tylko te górki:) No ale każdy wiedział na co się pisze...bieg cross..nie jest po płaskim. Jak zdrowie dopisze..to w przyszłym roku też pobiegnę..bo warto.

Równie fascynujący raport złożył nam Piotr 'Fazi' Paltian:

Od rana było wiadomo, że ten bieg to będzie wyzwanie, w podróż do Łukty udałem się wspólnie z Asią i Mirkiem. Od rana "żarówa" dała znać, że litości nie będzie. Na miejscu spotkanie z pozostałymi członkami drużyny - Adamem i dwoma Rafałami, szybkie odebranie pakietów, mamy jeszcze trochę czasu, więc nasza trójka i Adam korzysta z okazji i przed biegiem schładzamy się lodami w miejscowej lodziarni.

Humory nam dopisują, nie mamy ciśnienia biegu na wynik, z resztą wszyscy zdajemy sobie sprawę, że żar lejący się z nieba nie sprzyja biegowi na maksa. Punktualnie o 11:00 startujemy, zgodnie z założeniami nasza czwórka biegnie w tempie "wycieczkowym", mimo to trzeba często pić. Nasza wesoła czwórka po drodze korzysta ze wspaniałych plenerów i wykorzystuje je do zdjęć.

Kilometry mijają od "wodopoju " do "wodopoju", do mniej więcej 19km wszystko jest ok, jednak na ostatnim punkcie zaczynam odczuwać lekki ból kolana /dawno k..wa nie było :( . Mówię reszcie ekipy, żeby biegli dalej w swoim tempie, a ja sobie te ostatnie kilometry pomalutku przeczłapię. Doturlałem się do mety w niecałe 2,5h. Z perspektywy poniedziałku oceniam, że słusznym było odpuszczenie tych ostatnich kilometrów, dziś wstałem bez bólu i z tego jestem mega zadowolony.

Cały bieg oceniam jako dosyć trudny - ze względu na ogromny upał, ale cieszę się że dałem radę. Jeszcze raz gratuluję Asi, Rafałowi i Mirkowi pudła, a Adamowi dziękuję za wspólną przebieżkę i ciągniecie nas do mety.

Na deser – lapidarny raport autorstwa Asi Palowskiej: Po udanej pierwszej edycji musiałam wziąć udział i w tym roku. Trasa wiodąca lasami,polami,łąkami jest bardzo urokliwa i urozmaicona. Miłośnicy crossa mają tu idealne warunki. Pogoda dopisała aż za bardzo,co podniosło poprzeczkę i sprawiło,że ten bieg był niemałym wyzwaniem. Na szczęście dzięki wsparciu ekipy z drużyny (biegliśmy prawie cały czas razem), pomocy wolontariuszy na punktach i dopingowi na mecie udało się z uśmiechem na ustach ukończyć zawody.

Wyniki: KLIK KLIK!

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

Lotto triathlon Energy Mrągowo

Zmotywowany do napisania relacji Tomek Hermann uprzejmie doniósł o swoim ogromnym sukcesie – najwyższym podium w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej.

 • TomektraiatgftTomektraiatgft
„Zawody w Mrągowie zamykały cały cykl zawodów Energy Triathlon. Udało mi się wziąć udział we wszystkich lokalizacjach: Gniewino, Starogard Gdański, Lidzbark Welski, Bełchatów, Chełmża i wspomniane wcześniej Mrągowo na dystansie 1/8. Żeby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, trzeba było ukończyć minimum 4 zawody na jednym dystansie. Dzięki mojej determinacji i dobremu rozkładowi punktów udało mi się ukończyć cykl na 1 miejscu w kategorii M3 40-49 lat. Sam start w Mrągowie w tropikalnych warunkach był bardzo ciężki, dyspozycja dnia pozwoliła na zdobycie 21 miejsca open na 123 zawodników (czas 1:15:57)”.

Na sam koniec – również o biegu w upale :)

VII Kolbudzka '10 – Bąkowo k. Kolbud

 • kolbudykolbudy

To znów ja, Wasz sekretarz - kronikarz :) "Nie będzie przesadą jeśli stwierdzę, że rok 2019 to gwałtowny i nieoczekiwany wybuch miłości do biegania terenowego :) I w takim właśnie biegu, świadomie, dobrowolnie i z dziką radością wzięłam udział. Co prawda upał był, ale jakoś tam specjalnie w lesie nie doskwierał. Biegło się naprawdę super, zresztą jak na wszystkich imprezach z cyklu Kaszuby Biegają :) Pomijając tak nieistotny szczegół jak czas (01:10:58), żałuję, że to był tylko dystans 10 km bo mam ochotę na więcej, a z taką ekipą jak tam biega, mogłabym polecieć choćby i maraton. Jednym słowem - mega zadowolona :) I chcę więcej :)"

I na tym kończę. Temperatura spadła, jest dobrze. Życzę miłej lektury!

Ostatnio zmienianypiątek, 13 wrzesień 2019 12:38

25 komentarzy

 • бетвиннер бонус на первый депозит

  Прогнозы на спортивные события на сегодняшний
  день http://www.alpha-net.ne.jp/cgi-bin/sin44/aska.pl/RK=0/RS=Vh.GEv_6k3SvWH9wmjtew2AC.Jw- пользуются популярностью не только среди его почитателей.


  Даже не большие приверженцы
  спорта на данный момент активно ставят для удовольствия.


  Они смогли узнать, что такое адреналин, который
  удается получить в момент ожидания итогов.


  Вряд ли кто сможет отказаться от
  достаточно выгодного выигрыша?  Вам удастся смотреть увлекательный матч и при этом делать ставки.


  В регионах России букмекеры
  имеют право осуществлять деятельность на законных основаниях, однако для этого
  потребуется разрешение, что предоставляют не быстро и не всем.


  Что примечательно, даже у проверенных
  на деле букмекеров довольно часто
  возникают сложности.

  Среди них прекращение работы сайта, отсутствие доступа.


  Неудивительно, что выдержка заканчивается,
  возникает желание найти другой способ развлечься.


  Ко всему, клиент будет считать себя обведенным вокруг пальца.  На самом деле нет смысла поддаваться панике преждевременно.


  Поэтому сейчас объясним, что такое бетвиннер бонус
  на первый депозит и для чего оно может потребоваться.


  Этой фишкой уже смогли успешно воспользоваться многие из знающих и
  только присоединившихся посетителей ресурса.
  Для чего необходимо зеркало

  Зеркало – это полноценный двойник исходного
  сайта букмекерской конторы.

  Нужно оно для:

  1. возможности без промедления вернуться на привычный сервис, забыв про блокирование;
  2. предотвращения взлома аккаунтов
  прошедших регистрацию пользователей;
  3. повышенной скорости;
  4. сохранности аналога сайта;
  5. распределения основной нагрузки;
  6. обхождения блокирования,
  которое может устанавливаться по различным причинам (некоторым пользователям
  сайт может быть недосягаем из-за
  Роспотребнадзора).

  При этом в полном объеме опции основного сайта доступны и в работающей
  копии.

  Пользователи, которые регулярно пользуются
  betwinner, могут спокойно войти через зеркала.


  Это удастся осуществить через любой ВПН.


  У Вас будет возможность без ограничений пользоваться любимым сайтом, делать ставки.  Почему происходит блокировка betwinner

  Прием ставок на территории Российской Федерации имеет
  легальный статус не так давно.


  К тому же лицензию получить сложно.  По причине этих двух факторов в России легально работают примерно 25-30 букмекерских фирм.


  Они Довольно популярны, зачастую встречаются в анонсе матчей различных видов спорта.


  Если букмекер не спонсирует
  спортивные мероприятия, шансов на на то,
  чтобы стать обладателем лицензионного документа у
  него фактически нет.

  Вследствие этого и люди скорее всего не смогут зайти на
  вебсайт.

  Скорее всего он будет заблокирован на территории России.  Какие состоят преимущества Betwinner

  В первую очередь, она является компанией
  международного уровня.

  Входит в Marikit Holdings LTD.

  У Betwinner имеется лицензия о. Кюросао, это официальное разрешение, позволяющее вести деятельность в любых странах, в которых это не запрещено по закону.


  Поэтому делать ставки имеют право даже люди,
  проживающие за пределами России.


  Просто посещаете сайт, выбираете спортивные события и оформляете ставку.  От выигрыша команды-фаворита
  до количества голов, забитых в течение игры.


  Отдельного внимания требуют к себе ставки
  на игрока, который считается мировой звездой.


  Вполне может быть, что он «примет во
  внимание ваши ожидания» и сделает рывок, который приведет к победному исходу.


  Во-вторых, на betwinner можно ставить на множество мероприятий типа спортивных,
  киберспортивных, шоу-бизнеса, в политической сфере и др.


  Можно сделать ставку на то, кто станет следующим президентом Турецкой Республики или кто будет сниматься в новом кинофильме.


  Чего только стоит всемирно известное Евровидение,
  когда появляется шанс выбрать победителя среди многочисленных артистов из разных стран.


  Довольно привлекательные перспективы, не так ли?


  В-третьих, на Betwinner предлагается выбрать наиболее подходящий язык.


  Портал рассчитан на пятьдесят два различных языка.


  Поэтому подобрать что-то для себя может абсолютно любой.  Этот момент касается и валют, их аж 49 – от привычных рубля
  и доллара до электронных денег.


  Любой из пользователей сможет найти то, что нужно
  на свой вкус.

  И это , конечно, не полный список преимуществ.  Обо всем более подробно можно
  узнать по ссылке https://secondby.site/user/profile/270

  Также там размещена детальное руководство по
  регистрации.

  Вы сможете понять, какие есть способы прохождения регистрации,
  как быстрее приступить к совершению ставок.


  Чтобы определить действующий адрес зеркала, наилучший вариант будет позвонить по ГЛ.


  Ко всему, можно найти надежные группы,
  информирующие о разных букмекерских
  конторах.

  Достаточно просто сделать запрос в наиболее
  привычной поисковой системе фразу – betwinner зеркало.


  Вы сможете оказаться на веб-ресурсе betwinner скачать на андроид зеркало , который на 100% соответствует официальному сервису.


  Как видите, не составит труда отыскать для конкретных
  целей разработанное зеркало.

  бетвиннер бонус на первый депозит poniedziałek, 14 wrzesień 2020 19:42 Link do komentarza
 • бетвиннер зеркало на сегодня

  Прогнозы на спортивные события сейчас http://www.alpha-net.ne.jp/cgi-bin/sin44/aska.pl/RS= пользуются популярностью не только среди болельщиков.


  Даже не большие приверженцы спорта
  на данный момент активно ставят для удовольствия.


  Любители азарта успели оценить по достоинству адреналиновый всплеск, получаемый
  в момент предвкушения итогов.

  Вряд ли кто сможет отказаться от
  достаточно крупной прибыли?

  Вы можете смотреть увлекательный матч
  , а заодно делать ставки.

  На территории России приемщики
  ставок имеют право осуществлять деятельность легально, но для этого нужно иметь лицензия, что предоставляют не быстро
  и не всем.

  Что примечательно, даже у проверенных на деле букмекеров довольно часто возникают
  сложности.

  Это может быть блокировка площадки,
  отсутствие доступа.

  Неудивительно, что выдержка заканчивается, возникает
  стремление найти другой способ развлечения.


  Да и человек будет считать себя
  обманутым.

  На самом деле не стоит поддаваться панике преждевременно.


  Поэтому сейчас объясним, что такое бетвиннер зеркало на сегодня и для
  чего оно нужно.

  Им на сегодня смогли успешно
  воспользоваться многие из опытных
  и начинающих пользователей
  сервиса.


  Зачем нужно точную копию площадки

  Зеркало – это качественная копия официального
  портала букмекерской конторы.

  Необходимо оно для:

  1. возможности оперативно вернуться на любимый ресурс,
  забыв про блокировку;
  2. защиты аккаунтов прошедших регистрацию пользователей;
  3. ускорения отклика;
  4. сохранения аналога портала;
  5. распределения основной нагрузки;
  6. обхождения блокировки, которая может
  устанавливаться по различным причинам
  (многим клиентам сайт может быть недоступен из-за Российского потребнадзора).


  При этом в полном объеме опции основного
  сайта действуют и в работающей
  копии.

  Люди, которые постоянно используют betwinner, могут спокойно
  войти через зеркала.

  Это можно осуществить через любой ВПН.  Вы сможете спокойно пользоваться любимым сайтом, делать ставки.  По какой причине блокируют betwinner

  Букмекерство на территории России имеет легальный статус не так
  давно.

  К тому же лицензионное разрешение получить сложно.  По причине этих двух факторов в РФ легально функционируют примерно 20-30 букмекерских фирм.


  Они Довольно популярны, зачастую встречаются в
  анонсе матчей различных видов спорта.


  В случае, когда букмекер не является спонсором спортивных состязаний, шансов на на то, чтобы стать обладателем лицензии у него практически нет.


  Вследствие этого и люди вряд ли смогут попасть на сайт.


  Предположительно портал заблокируют в пределах Российской
  Федерации.


  В чем состоят плюсы Betwinner

  В первую очередь, это международная
  компания.

  Принадлежит Marikit Holdings LTD.

  У Betwinner есть лицензия острова Кюросао, это официально подтвержденное
  право, дающее возможность вести деятельность в любых государствах, в которых это не запрещено
  законом.

  Поэтому ставить имеют право даже люди, которые живут не на российской территории.


  Просто заходите на площадку, выбираете мероприятия и
  оформляете ставку.

  От выигрыша команды-фаворита до
  числа голов, которые будут
  забиты в процессе матча.

  Особого внимания требуют к себе
  вложения на игрока, который считается мировой звездой.


  Вполне может быть, что этот игрок «примет во внимание ваши ожидания» и сделает рывок, который
  приведет к победному исходу.  Следующий момент, на betwinner можно ставить на множество мероприятий
  типа спортивных, киберспортивных, политических, шоу-бизнеса и т.д.  Удобно сделать ставку на то, кто станет следующим
  лидером Турецкой Республики или кто
  будет сниматься в новом фильме.


  Чего только стоит всемирно известное Евровидение, когда важно выбрать победителя в когорте большого числа артистов из многих стран.


  Достаточно заманчивые перспективы, не
  правда ли?

  Третье, на Betwinner предлагается выбрать наиболее подходящий язык.


  Сайт поддерживает на 52 различных языка.


  Поэтому найти что-то свое может абсолютно любой.  Это же относится и к валютам, их аж 49 – от обычных доллара и рубля до электронных денег.  Каждый найдет то, что необходимо по своим
  предпочтениям.

  И это , конечно, не полный перечень преимуществ.


  Обо всех нюансах подробнее можно узнать по ссылке http://www.blackhatcarding.ru/User-KobyGunn04

  Также там размещена подробная инструкция по регистрации.


  Вы сможете разобраться, какие есть способы прохождения регистрации, как быстрее приступить к совершению ставок.  Если необходимо определить актуальный адрес копии сайта,
  лучше всего связаться по ГЛ.

  Кроме того, можно найти авторитетные
  группы, которые готовы информировать о различных букмекерских конторах.  Достаточно обычным образом ввести в
  любом популярном поисковике фразу – betwinner зеркало.  Вы сможете оказаться на веб-ресурсе betwinner букмекерская контора отзывы
  , который на 100% идентичен
  официальному сервису.

  Итак, нет ничего проще, чем найти
  специально созданное зеркало.

  бетвиннер зеркало на сегодня poniedziałek, 14 wrzesień 2020 01:31 Link do komentarza
 • where do i buy antabuse

  https://vvfit.com/groups/comprar-aldactone-en-linea-canada/ where
  to buy viagra montreal ,http://www.grupo-eco.net/groups/lamisil-cream-order-online/ aap ki adalat episodes online
  ,http://buzzlly.com/groups/can-i-buy-generic-keflex-in-australia/
  buy galantamine and choline online ,https://opdeburundi.org/en/why-do-i-need-id-to-buy-claritin-d how can i buy cialis cheap
  ,
  https://evanino.com/groups/create/step/group-invites/ where to buy arimidex bodybuilding ,http://www.ukrintei.ua/buy-prednisolone-steroids-uk buy generic cialis
  online safely ,http://nzpbc.com/best-place-to-order-viagra-online-forum where
  to buy coreglow ,http://viems.ru/where-to-buy-viagra-locally buy diprolene online ,
  http://www.grupo-eco.net/groups/buy-tamoxifen-online-usa/ when to order tacrolimus levels ,https://opdeburundi.org/en/cheap-tamoxifen hydroxychloroquine cheap ,
  can i buy clomiphene over the counter , http://analogalurzas.ga.ln.is/url/go/?url=https://susquehannagreenway.org/online-levitra-generic
  https://www.iferv.com/groups/cheapest-loperamide-in-melbourne/ buy cetirizine hydrochloride and pseudoephedrine hydrochloride ,https://www.happy-hth.com/en/order-prevacid how to
  buy cialis online usa ,http://viems.ru/buy-stromectol-online-uk online pharmacy for
  zithromax ,https://www.asebanpo.com/node/2664 buy propranolol online europe ,
  http://www.grupo-eco.net/groups/lamisil-cream-order-online/ where can i buy acyclovir ,http://viems.ru/reliable-site-to-buy-clomid
  where can i buy motrin for infants ,https://www.onedreamfriends.com/groups/viagra-online-yahoo-answers/ vermox online kaufen ohne rezept ,https://masterplumbers.com/forums/topic/buy-valsartan-hctz/ online drugstore viagra ,
  http://whoneedsadr.com/forums/topic/buy-clotrimazole-betamethasone/ azulfidine buy online ,
  https://happyfolks.info/groups/buy-diflucan-online-uk/ buy finasteride online pharmacy ,
  where to buy topamax online , http://ostergar.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=http://www.lasercutterreviews.com%2Fforums%2Ftopic%2Fwhere-to-order-permethrin%2F

  where do i buy antabuse niedziela, 13 wrzesień 2020 06:35 Link do komentarza
 • buy ibuprofen online

  I think that what you published was very reasonable.

  But, what about this? what if you added a little information? I ain't suggesting your content
  is not good, however suppose you added something that makes people want
  more? I mean Akcenty mocno upalne is kinda plain. You could look at
  Yahoo's home page and see how they create article headlines to get people interested.
  You might try adding a video or a related picture or
  two to grab readers interested about what you've written.
  In my opinion, it could make your blog a little bit more
  interesting.

  buy ibuprofen online sobota, 12 wrzesień 2020 00:44 Link do komentarza
 • buy azulfidine online

  Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I
  guess I'll just sum it up what I had written and say,
  I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing.
  Do you have any suggestions for rookie blog writers?
  I'd definitely appreciate it.

  buy azulfidine online piątek, 11 wrzesień 2020 19:32 Link do komentarza
 • online pharmacy

  Greetings! Very useful advice in this particular post!
  It's the little changes that will make the largest changes.
  Thanks a lot for sharing!

  online pharmacy wtorek, 08 wrzesień 2020 21:31 Link do komentarza
 • buy nizoral tablets uk

  https://diverseuplink.com/groups/comprar-hydrea-original-en-argentina-how-to-buy-hydrea-in-jakarta/ buy
  atripla online ,https://hugecount.com/forums/topic/buy-clopidogrel-online-uk-2/ buy zithromax 1000
  mg online ,https://updev.co.za/forums/topic/kamagra-postal-order/ allegra online
  coupon code ,https://www.classictetris.eu/forums/topic/caverta-online-kaufen-3/ order viagra from mexico ,
  https://paranormalhub.org/groups/buy-methotrexate-cheap/ where to buy viagra in england ,https://diverseuplink.com/groups/buy-depakote-at-tesco-online-come-comprare-depakote-in-farmacia/ buy glucophage 850 mg ,https://sesameautisme.fr/groups/buy-nootropil/ buy
  clopidogrel bisulfate ,http://royalmafiaclub.com/groups/where-to-buy-furadantin-in-norway/ buy piracetam canada ,
  https://hugecount.com/forums/topic/where-to-buy-levitra-online-in-canada/
  buy xylocaine jelly uk ,https://totalmakeoverprogram.com/groups/en-mexico-se-necesita-receta-para-comprar-rumalaya-fort/
  xenical orlistat buy online ,
  buy trazodone online usa , http://raindust.s15.xrea.com/Gymir/board.cgi

  buy nizoral tablets uk wtorek, 08 wrzesień 2020 04:45 Link do komentarza
 • buy zero nicotine patch online

  Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog
  and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog
  posts. Anyway I'll be subscribing to your feeds and
  even I achievement you access consistently quickly.

  buy zero nicotine patch online piątek, 04 wrzesień 2020 21:08 Link do komentarza
 • zithromax

  I love it when individuals get together and share views.

  Great site, continue the good work!

  zithromax czwartek, 03 wrzesień 2020 22:07 Link do komentarza
 • https://medicspedia.org/index.php/The_Fact_Key_That_Will_Winning_Through_Lottery

  Hurrah, that's what I was searching for, what a data!
  present here at this webpage, thanks admin of this website.

  https://medicspedia.org/index.php/The_Fact_Key_That_Will_Winning_Through_Lottery czwartek, 03 wrzesień 2020 01:21 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.