Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 335.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 384.

Wycieczka biegowa za okazji 5.urodzin Biegu na 6 łap

25.02.2017 to data wielkiego święta Kotełów i Piesełów, czyli 5.urodziny Biegu na 6 łap.

Bieg na 6 łap to ogólnopolska akcja społeczna, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z Psiakami ze Schroniska. Obecnie odbywa się ona w 39 azylach w Polsce. Angażuje wszystkie grupy społeczne, w tym osadzonych, dzieci z Domów Dziecka, niepełnosprawnych i czyni, że aktywne spędzanie czasu wolnego przybiera formę niesienia pomocy Braciom Mniejszym.

Nasze stowarzyszenie wspiera tę szczytna akcję, dlatego postanowiliśmy zorganizować naszą wycieczkę biegową jako bieg z pieskami ze schroniska.

Jednak ze względu na niskie temperatury, organizatorzy podjęli decyzję, że dzisiejsza forma akcji Biegu na 6 łap będzie miała formę tylko i wyłącznie spaceru. Decyzja ta podyktowana była troską o zdrowie zwierzaków.

Uszanowaliśmy tę decyzję bo zdrowie Braci Mniejszych jest dla nas najważniejsze. Dlatego skupiliśmy się na ich wygłaskaniu, przytulasach i na koniec pomogliśmy w ich nakarmieniu. Jako stowarzyszenie, dołożyliśmy również drobną cegiełkę przekazując na potrzeby Psyjaciół karmę, którą zakupiliśmy w ilości 74 kg.

Zakup smakołyków dla czworonożnych istot możliwy był dzięki dobrowolnym wpłatom na ten cel członków naszego stowarzyszenia a także wsparciu osób nie będących naszymi członkami, które to jednak mimo to zdecydowały się pomóc psiakom z olsztyńskiego schroniska.

Oczywiście nie zrezygnowaliśmy z naszej wycieczki, którą odbyliśmy "na dwóch naszych dolnych łapach".

 • urodziny6lapurodziny6lap

Na wspólną wycieczkę wybrało się 8 dzielnych biegaczy: Ela, Michalina, Ewa, Ryszard, Adam, Andrzej i dwa Mariusze. Zważywszy na warunki atmosferyczne i zmianę miejsca startu wycieczki biegowej to można stwierdzić, że frekwencja była zadowalająca. Znowu dołączyli do nas inni biegacze, którzy chcą z nami aktywnie spędzać czas wolny.

Standardem naszych wycieczek jest ciepła herbata oraz coś słodkiego. Wszystko to dzięki społecznej pracy członków naszego Stowarzyszenia.

Pyszności już po raz kolejny zapewniła nam Ela, Mariusz zadbał o gorącą herbatę a wszystko pod względem logistycznym dopiął Adam. Oczywiście skosztowaliśmy równiez wypieków wolontariuszy i sponsorów, którzy dostarczyli swoje wyroby na urodziny biegu. Rzecz jasna, nie odmówiliśmy sobie przyjemności skosztowania urodzinowego tortu.

Dzisiaj zaprezentowaliśmy się w nowych strojach, które oprócz naszego logo prezentują również logo akcji biegu na 6 łap. Wszystko to dzięki Firmie MammaMi, która w błyskawicznym tempie wykonała dla nas nowe stroje sportowe.

Bieganie z naszą grupą to zawsze gwarancja świetnej zabawy, co doskonale widać na zdjęciach oraz krótkim filmiku:

 • 11
 • 1010
 • 1111
 • 1212

 • 1313
 • 1414
 • 1515
 • 1616

 • 1717
 • 1818
 • 1919
 • 2020

 • 2121
 • 2222
 • 2323
 • 2424

 • 2525
 • 33
 • 44
 • 55

 • 66
 • 77
 • 88
 • 99

Zapraszamy w następną niedzielę (04.03) na kolejną wycieczkę biegową. Ze względu na organizację w Olsztynie VI edycji Biegu Tropem Wilczym, nasza wycieczka ulegnie znowu drobnej modyfikacji pod względem godziny i miejsca startu.

Szczegóły już wkrótce na Facebook w naszej grupie. Ponadto, aby dotrzeć do wszystkich zainteresowanych, od niedawna nasze wycieczki udostępniamy również jako wydarzenie publiczne.

Ostatnio zmienianyśroda, 09 październik 2019 21:53