Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 335.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 384.

Powrót monarchii.

"Mój Boże, jak ten czas leci, tak niedawno król Salomon jeszcze żył, a to już trzy tysiące lat"

#81 parkrun Olsztyn i 265 parkrun Warszawa-Żoliborz#

Parkrun to największa, cykliczna inicjatywa biegowa, w ramach której organizowane są dostępne dla każdego, bezpłatne biegi na dystansie 5 km. Obecnie biegi parkrun organizowane są w 13 krajach świata, w tym w Polsce, w ponad 800 lokalizacjach i skupiają na chwilę obecną ponad 2,3 miliona biegaczy amatorów. Olsztyn stosunkowo niedawno dołączył do grona parkrunowej społeczności, a już doczekaliśmy się 81 edycji parkrunu. Dlatego i nasze miasto może poszczycić się już zawodnikami, którzy uzyskali czerwoną koszulkę za udział w 50 parkrunowych olsztyńskich edycjach. 
Jednak liczbę biegów do swojego "parkrunowego licznika" możemy dodawać w każdym mieście (w kraju lub za granicą), wszędzie tam gdzie organizowany jest parkrun.
Tak też uczyniło nasze biegowe małżeństwo Ania i Grzesiek, którzy wykorzystali pobyt w Warszawie, aby potruchtać po parkowych alejkach Żoliborza.
Natomiast ci, którzy nie udawali się w podróż do Białegostoku aby wziąć udział w trochę dłuższym biegu, jak co co sobota o godzinie 9:00 zjawili się w olsztyńskim Parku Centralnym.
Wielokrotnie pisaliśmy, że parkrun to różnorodność uczestników zarówno pod względem formy sportowej, ale również pod względem priorytetów jakimi kierują się biegacze biorąc udział w tej imprezie. Dla części uczestników to zabawa, inni traktują parkrunowy bieg jako trening, część zawodników daje z siebie wszystko i skupia się na biciu kolejnych rekordów trasy.
Właśnie podczas tej edycji parkrunu dwoje naszych zawodników: Jadzilla i Rafał potraktowali swój start jako element zdrowej rywalizacji, skutkiem czego obydwoje pobili swoje życiówki. Wielkie brawa.

#81parkrun Olsztyn# Liczba uczestników – 45 osób

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg. płci

Rekord parkrunu

Ilość biegów parkrun

1

Rafał NOJMAN

19:03

1

Nowy rekord osobisty (PB)!

4

6

Tomasz HERMANN

20:18

6

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:31

37

7

Jarosław SŁOWIK

20:19

7

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:54

13

18

Piotr SZCZEPANIAK

22:52

18

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:21:42

48

27

Mariusz WITKOWSKI

25:18

23

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:54

56

32

Jadwiga CHEĆKO-ZAREMBA

27:16

6

Nowy rekord osobisty (PB)!

5

# 265parkrun Warszawa-Żoliborz# Liczba uczestników – 50 osób

17

 

Grzegorz GRABOWSKI

23:32

15

Debiutant

29

38

Anna GRABOWSKA

28:18

12

Debiutant

7

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88


Zdjęcia: Mariusz, oraz ze strony Parkrun Olsztyn 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku naszego autorstwa z parkrunowych zmagań:

 

#7. PKO Półmaraton Białystok#

Niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie po co biegamy? Wśród wielu odpowiedzi usłyszymy między innymi takie, że: dla zdrowia, dla siebie, aby sobie coś udowodnić.
Ilu biegaczy tyle różnych celów, ale jeden z nich będzie powtarzał się bardzo często a mianowicie, że biegamy dla medali. Pojawiają się już nawet głosy, że mamy medalową hiperinflację bo medal należy się każdemu kto ukończy bieg. Jednak to twierdzenia oponentów którzy twierdzą, że zestawienie typu "bieg - medal - bieg – medal" powoduje, że nie ma różnicy pomiędzy nagrodą, a na przykład biletem autobusowym. My stoimy na stanowisku, że medale to nie tylko kawałek metalu czy innego bezdusznego tworzywa, ale żywa historia każdego biegu zaklęta w krążku. Dlatego warto biegać - właśnie tylko i wyłącznie dla medali sealed.
Często uwieńczeniem jakiegoś cyku zawodów są dodatkowe nagrody dla ich uczestników. Stąd, między innymi, takie wyróżnienia jak "Korona Maratonów Polskich" i "Korona Półmaratonów Polskich". Część z członków naszego stowarzyszenia ubiega się o zdobycie tego drugiego prestiżowego trofeum. Dlatego właśnie nasi zawodnicy opanowali Podlasie. 
Aby móc tytułować się królową lub królem "Półmaratonów polskich" należy ukończyć w ciągu roku kalendarzowego pięć półmaratonów z wymienionych poniżej:

Lp.

Data

Nazwa biegu

Miejscowość

Link

1

17.03.2019

Gdynia Półmaraton

Gdynia

http://www.gdyniapolmaraton.pl

2

23.03.2019

Półmaraton Ślężański

Sobótka

http://www.polmaratonslezanski.pl

3

31.03.2019

Półmaraton Warszawski

Warszawa

http://www.pzupolmaratonwarszawski.com

 

4

14.04.2019

Poznań Półmaraton

Poznań

http://www.halfmarathon.poznan.pl

 

5

05.05.2019

Białystok Półmaraton

Białystok

http://www.bialystokpolmaraton.pl

 

6

15.06.2019

Nocny Półmaraton

Wrocław

http://www.pol.wroclawmaraton.pl

 

7

18.08.2019

Półmaraton Wałbrzych

Wałbrzych

http://polmaraton.walbrzych.pl

 

8

08.09.2019

Półmaraton Philipsa

Piła

http://www.pila.halfmarathon.pl

9

15.09.2019

Bieg Lechitów

Gniezno

http://www.bieglechitow.pl

 

10

13.10.2019

Cracovia Półmaraton Królewski

Kraków

http://www.pzucracoviapolmaraton.pl

 

wśród ukończonych półmaratonów muszą znajdować się:

 1. co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków;
 2. co najmniej jeden z trzech półmaratonów: Białystok, Wałbrzych, Piła;
 3. co najmniej jeden z trzech półmaratonów: Gdynia, Sobótka, Gniezno.

Tegoroczną edycję imprezy 7.PKO Półmaraton Białystok promowało hasło "Odetchnij pełną piersią!" i to ono znalazło się w centralnym miejscu na oficjalnej koszulce, oraz na innych gadżetach wchodzących w skład bogatego pakietu startowego: na worku i wielofunkcyjnej torbie. Bardzo widowiskowo prezentował się także medal. Od 2016 roku biegacze, którzy docierają do mety PKO Białystok Półmaratonu otrzymują medale z wizerunkami rzeźb z ogrodu przylegającego do Pałacu Branickiego. W tym roku na medalu znalazła się rzeźba Diany - bogini łowów, przyrody i światła księżycowego. Nawiązując do tytułu artykułu, Białystok to kolejny etap do koronacji naszych królowych i królów, czyli zawodników którzy walczą o zdobycie tytułu "władców półmaratonów". Jednak na przywrócenie monarchii w naszym kraju musimy jeszcze trochę poczekać, co najmniej do czasu ukończenia przez pierwszego z naszych zawodników ostatniego półmaratońskiego biegu wchodzącego w skład cyklu "Korony półmaratonów polskich". Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy mieli podwójną koronację, ponieważ dla Stanisława i Mirosława był to 4 z 5 biegów w drodze do uwieńczenia ich zacnych skroni królewska koroną.
Często w naszych felietonach odnośmy się do tez popartych badaniami naukowymi. Dlatego stwierdzenie, że "biegacze mogą dłużej" nie jest mitem tylko faktem. Kontynuując erotyczne rozważania nie możemy zapomnieć o płci pięknej, stąd pytanie: kiedy jest dobry moment na swój pierwszy raz? Nie trzymamy dalej czytelników w niepewności i wzorując się na sprawdzonej strategi z tabloidów informujemy, że znamy odpowiedź na to pytanie - Najlepszy czas na swój pierwszy raz jest na półmaratonie. Udowodniła to Lidka, która swoją inicjację biegową postanowiła przeżyć w  Białymstoku.
Wyniki naszej wspaniałej czwórki prezentujemy poniżej:

7.PKO Białystok Półmaraton# Liczba uczestników - 4555 osób

Msc

Nazwisko i imię (Numer)

Miejsce
wg kat. wiekowej

Czas

1461

GUZOWSKI Stanisław (1345)

449

01:52:21

1923

 MIKITA Mirosław (706)

160

01:57:31

2195

 CIEĆKO Elżbieta (2286)

110

02:01:11

2984

SKOWRONEK Lidia (2266)

282

02:19:03

Dobrze, że to już przedostatni bieg Stasia i Mirka w pogoni za królewskim trofeum - Etiopczycy i Kenijczycy mogą odetchnąć z ulgą. Każdy start Stanisława i Mirosława to kolejne rekordy, dlatego właśnie czołowi zawodnicy kenijscy i etiopscy czuli się zagrożeni. Teraz mają nadzieję, że Stasiek i Mirek po koronacji będą biegali już tylko rekreacyjnie. Kolejną zawodniczką stwarzającą realne zagrożenie dla Kenijek i Etiopek jest Ela, która również po ukończeniu białostockiego półmartonu legitymuje się nowym rekordem. Czas byłby jeszcze lepszy, ale Ela na skutek swojego niezdecydowania nie mogła przez 1 minutę i 11 sekund wybrać odpowiedniego dla siebie rarytasu spośród bogactwa przekąsek na punkcie odżywczym.
Sen z powiek światowej elicie biegaczy spędza z powiek też wyczyn Lidki.  Doszły do nas słuchy, że będą oni śledzili krajowe biegi i jeśli wśród startujących będzie utytułowana zawodniczka Lidia Skowronek to odpuszczą sobie start. Wszystko przez to, że bieganie jest dla nich sposobem na zarobek. Dlatego po analizie czasu z debiutu Lidki jej prognozowane wyniki, które zostały wyliczone na podstawie algorytmów w tajnym laboratorium na zlecenie Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki (IAAF) pokazują, że za rok będzie startowała ze strefy dla elity. Nasza zawodniczka pozbawi "zawodowców" nagród finansowych, więc osoby które uważają, że biegacze z Kenii i Etiopii uczynili sobie z naszych krajowych biegów dochodowy biznes mogą odetchnąć z ulgą.wink
Tam gdzie my tam śmiech, wygłupy i zabawa. Świadczą o tym poniższe zdjęcia na których zawodnicy teamu Są Wolniejsi prezentują znak rozpoznawczy naszej drużyny w postaci wieloczynnościowego narządu, tworu mięśniowego jamy gębowej.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88


Zdjęcia: Są Wolniejsi, oraz ze strony Organizatora biegu

 

Ostatnio zmienianywtorek, 21 maj 2019 21:50

Więcej w tej kategorii: « Ultra drużyna (Nie)leniwy weekend »