Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 335.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 384.

Dla innych, dla siebie, dla wyniku

Dla innych, dla siebie, dla wyniku.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach. - Maya Angelou”

Tytuł artykułu w pełni oddaje pobudki jakimi kierują się osoby, które biorą udział w zawodach biegowych. Dla jednych zawody to element rywalizacji, dla innych trening. Część biegaczy wykorzystuje udział w mityngach jako okazję do spotkania się w gronie znajomych, traktując bieg bardziej jako zabawę a nie gonitwę za wynikiem. Ilu biegaczy tyle charakterów i tyle samo powodów, dla których uprawiają jogging. Jedno jest bezsprzeczne - bieganie od paru lat staje się coraz bardziej powszechne i nie dziwi już nikogo widok biegaczy truchtających po parkowych alejkach, czy ścieżkach dla pieszych. Pomyśleć, że nie tak dawno na widok biegnącego człowieka większość osób pukała się w czoło, nie mówiąc już o reakcjach w postaci niewybrednych żartów pod adresem maszerujących o kijkach. Dziś coraz więcej osób aktywnie spędza czas a biegnie to sport, który dla wielu osób stanowi przyjemne hobby.
W myśl powiedzenia: „dla każdego coś dobrego” miniony weekend pozwalał spełnić się sportowo wszystkim, można było wziąć udział bezpłatnych biegach typu parkrun, w biegach charytatywnych i dodatkowo rywalizować w zawodach na różnych dystansach od 5 do 42 km włączając do swojej aktywności kolarstwo i pływanie.
Jak sobota, parafrazując reklamę znanego dyskontu, to... tylko na parkrun.
Olsztyński parkrun to już stały element wpisujący się w występy biegowe członków naszej drużyny. Jeśli nie uczestniczymy w nim czynnie, biorąc udział w biegu to angażujemy się jako wolontariusze. Ogromny szacunek dla Piotra, który nie biegł w parkrunie ponieważ oszczędzał siły na LEŚNE RUN, ale specjalnie przybył do Parku Centralnego aby służyć pomocą przy organizacji parkrunu. Piotr vel Fazi pełnił potrójną funkcję: oznaczał trasę, odpowiadał za oprawę fotograficzną, oraz był kierunkowym wskazując biegaczom w newralgicznych punktach prawidłowy przebieg trasy, która na skutek prac remontowych prowadzonych w parku uległa częściowej modyfikacji.
Ze względu na trwający sezon startowy, co wiąże się z się udziałem wielu osób w komercyjnych imprezach, parkrun od dwóch jego ostatnich edycji cierpi na znaczny spadek frekwencji uczestników. Sobotnią 84 edycję pakunku, zaszczyciło swoją obecnością tylko 28 uczestników, z czego 5 biegaczy czynnie reprezentowało nasz team. Dzięki Adamowi, który został wynajęty przez Mirka jako pacemaker, nasz zawodnik legitymuje się nowym rekordem parkrunowej trasy.
Szczegółowe wyniki naszych zawodników prezentujemy poniżej:

Miejsce

Zawodnik

czas

Miejsce wg płci

Rekord parkrunu

Ilość parkrunów

2

Jarosław SŁOWIK

20:19

2

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:54

14

4

Mariusz WITKOWSKI

21:04

4

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:54

57

8

Adam KIEWISZ

22:44

8

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:19:57

32

9

 Mirek Mikita

23:54

9

Nowy rekord osobisty (PB)!

9

13

Piotr SZCZEPANIAK

26:14

13

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:21:42

49

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Ze względu na fakt, że Magdzie skończyła się wiza i nie mogła przybyć legalnie do Olsztyna, to nie pozostało jej nic innego jak wziąć udział w rodzimej edycji parkrunu. Gdynia ma troszkę więcej mieszkańców od Olsztyna i dlatego, zgodnie z zasadami statystki w tamtejszym parkrunie brało udział też trochę więcej biegaczy. Po gdyńskim parku podczas 385 edycji parkrunowego biegu truchtało 108 osób. Wynik Magdy prezentuje tabela:

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg płci

Rekord parkrun

Ilość biegów parkrun

103

Magdalena JĘDRZEJAK

36:35

27

Rekord osobisty (PB) pozostaje na poziomie 00:26:49

131

Organizatorzy wydarzeń biegowych w naszym województwie, już po raz kolejny zadbali o to, żeby sobota pozwalała biegaczom spełniać się aktywnie nie tylko na parkrunie. Głodni sportowych wrażeń, zaraz po przebieżce w Parku Centralnym mieli okazję startu w Rusi na zawodach LEŚNE RUN WARMIA 2019 #lato na dystansach 5 lub 10 km. Tutaj nasza drużyna pokazała moc, zajmując czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych, oraz kategoriach według płci. Zarówno na dystansie 10 jak i 5 km odnieśliśmy spektakularne sukcesy. Jadzilla zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej K18 foot-in-mouth (został złożony  protest do PZLA o braku kategorii VIP: 0-12 lat)  a Piotr vel Fazi po raz  kolejny udowodnił, że można świetnie bawić się bieganiem nie koncentrując swoich celów na wyniku.

Wyniki dystansu 10 km (uczestników 25):

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg kategorii wiekowej

Miejsce wg płci

14

Szczepaniak Piotr

00:51:13

1

14

18

Palowska Joanna

00:55:21

1

1

24

Lecewicz Agata

01:00:04

4

6

25

Paltian Piotr

01:00:08

6

19

Wyniki dystansu 5 km (uczestników 22):

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg kategorii wiekowej

Miejsce wg płci

4

Niewdzięczny Jerzy

00:24:29

2

3

7

Polak Michalina

00:25:32

1

2

17

Smolińska Małgorzata

00:33:23

2

7

18

Chećko-Zaremba Jadwiga

00:33:26

2 / 1VIP

8

Oprócz pacjentów oddziału geriatrii, w zawodach Leśne Run w biegu towarzyszącym (na dystansie 400 m), który odbył się przed biegami głównymi (na 5 i 10 km) brał udział wschodzący biegowy kwiat czołówki zawodników Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 
Wyniki naszych Juniorów pokazują dorosłym członkom naszego teamu, że nieubłaganie nadchodzi czas ich biegowej emerytury. Na pociesznie pozostał im prezent od organizatora w postaci pucharu dla najlepszej drużyny. 

Wyniki dystansu 400 m (uczestników 5):

Miejsce

Zawodnik

Czas

Miejsce wg płci

1

Lecewicz Dominika

00:01:05

1

3

Chećko-Zaremba Jadwiga

00:01:17

2

4

Lecewicz Iza

00:01:33

3

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

 • 55
 • 66
 • 77
 • 88

Kiedy nadchodzi sobotni wieczór to czas na odpoczynek, ale … nie bez powodu pokutuje stwierdzenie, że biegacze to przewrotni ludzie. Dlaczego więc zamiast grzecznie przyłożyć głowę do poduszki nie można sobie pobiegać nocną porą? Na bezsenność cierpiała trójka zawodników naszej drużyny, dlatego postanowili udać się Iławy, gdzie wzięli udział w IV IPB Nocnym Biegu na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko. Wyniki nocnych marków przedstawiamy poniżej:

Msc

Nr

Zawodnik

M

M/Kat

Czas

Tempo

221

488

NIEWDZIĘCZNY Jerzy

199

65

00:21:40

04:20

94

579

RAFI Rafał

84

24

00:19:08

03:50

114

207

HERMANN Tomasz

101

33

00:19:36

03:55

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44

Niedziela to również czas biegowej aktywności naszych zawodników. Na skutek przeciągających się formalności związanych z przedłużeniem wizy turystycznej Magdy uprawniającej do wjazdu do Olsztyna, nasza zawodniczka zmuszona była również i niedzielę spędzić w swoim rodzinnym mieście. Na szczęście nie popadła w depresję startową i podobnie jak sobotę, także aktywnie spędziła niedzielę. Nasza celebrytka wzięła udział w imprezie biegowej o nazwie: „Razem Bieg Charytatywny dla Wiktorii”. Jest to coroczna impreza organizowana przez gdyńskie Stowarzyszenie Klub Sportowy "Biegamyrazem.pl" wraz z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

 • pomagamywikrorii2019pomagamywikrorii2019

Opłata wpisowa za udział przeznaczana jest w całości na potrzeby niepełnosprawnego dziecka - w tym roku organizatorzy cała kwotę wpisowego przekazali na pomoc dla pięcioletniej Wiktorii. Oprócz pomocy dziecku było to wspaniałe spotkanie integrujące pełnosprawnych biegaczy z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. W tym roku odbyły się następujące konkurencje:

- bieg / marsz na 5 km - (gdzie Magda wzięła udział)
- wyścig na dystansie 2 km - osoby na wózkach inwalidzkich, handbike'ach oraz Mamy z wózkami dziecięcymi;
- tor przeszkód i konkurencje dla osób poruszających się na wózkach.
Magda zdobyła wirtualne nagrody w postaci platynowej „Statuetki Fair play” i złotego „Pucharu Dobrego Serca” – pomagała koleżance w ukończeniu jej pierwszych zawodów, co przy okazji pozwoliło jej zająć zaszczytne przedostatnie miejsce.

Dwoje naszych przedstawicieli wzięło udział w biegu maratońskim organizowanym w Szczytnie: 30 Maraton Juranda, co prawda Michalina: na skutek starczej sklerozy (widać to ewidentnie po kategorii wiekowej w której startuje) zapomniała wpisać nazwy znanej światowej drużyny - SĄ WOLNIEJSI a Rafał wylewał żale na temat swojego słabego  czasu (zapominając, że niespełna dwa tygodnie temu pokonał dystans W50 Warneland – II Ultramartonu Warmińskiego zajmując pierwsze miejsce) to my uważamy występ naszych zawodników za rewelacyjny:

Msc

Nr

Zawodnik

M/K

Kat

M/Kat

Czas

19

168

NOJMAN Rafał

18

M30

7

03:13:58

97

288

POLAK MICHALINA

7

K18

2

03:2919

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44


 • tomekhgniew2019tomekhgniew2019

Nasza koleżanka, nie bez powodu określiła jednego z naszych zawodników mianem cyborga. Jak można inaczej nazwać człowieka, który biega pływa i jeszcze, za przeproszeniem pedałuje. Na dodatek wszystkie te trzy czynności wychodzą mu perfekcyjnie, czego dowodem jest jego lokata na zawodach Gniewino - Triathlon Energy. 

 

Miejsce

OPEN/KAT/WG PŁCI

Nr

Nazwisko, imię

Kategoria

Pływanie

T1

Rower

T2

Bieg

Czas

58/16/54

797

HERMANN Tomasz

M3

00:11:59

00:01:38

00:44:05

00:01:37

00:23:16

01:22:35

 • konopkapolmaraton2019konopkapolmaraton2019

Kolejna nasza zawodnicza - Monika Konopka wykorzystała niedzielę na bieg rodzinny. Wraz ze swoją mamą wybrała się do Ostrołęki, gdzie wzięła udział w biegu towarzyszącym Półmaratonowi Kurpiowskiemu na dystansie 10 km. Monika uzyskała bardzo dobry czas: 50:03, jej rodzicielka dała jej fory ale i tak przybiegła tylko 10 min później.

Aby przebiec jakikolwiek dystans trzeba trenować. Dlatego często spotykamy się aby wspólnie zrealizować jakąś jednostkę treningową, czy to swobodny trucht, jakieś mocniejsze akcenty lub wycieczkę biegową. Korzystamy też z treningów organizowanych przez inne zaprzyjaźnione grupy biegowe. W tę niedzielę dwoje naszych zawodników: Ewa i Mirek brało udział w treningu do UKIEL Olsztyn Półmaraton prowadzonym przez trenerów z PersonalTriathlon.pl: Pawła Rutkowskiego i Piotra Bronakowskiego.

 • 11
 • 22
 • 33
 • 44


W imieniu patrona medialnego Ukiel Olsztyn Półmaraton - portalu internetowego: Olsztyn Biega zapraszamy na kolejne treningi, które odbędą się zgodnie poniższym harmonogramem:

 1. trening na dystansie 7,5km - 02.06.2019
 2. trening na dystansie 10km - 16.06.2019
 3. trening na dystansie 12,5km - 30.06.2019
 4. trening na dystansie 15km - 14.07.2019
 5. trening na dystansie 17,5km - 28.07.2019
 6. trening na dystansie trasy półmaratonu UKIEL – 21km 11.08.2019
 • magdasledz2019magdasledz2019

Organizatorzy wydarzeń sportowych przyzwyczaili nas do tego, że biegi odbywają się zazwyczaj w w dni wolne (sobota, niedziela, święta majowe). Okazuje się, że od tej reguły są wyjątki, możemy się o tym przekonać na przykład w Gdyni. W każdą środę o godz. 19:30 w okolicach Bulwaru Nadmorskiego odbywa się bezpłatna impreza biegowa na dystansie 10 km: Cykliczny Bieg Śledzia. Start zlokalizowany jest przy parkingu vis a vis Klubu Oficerskiego oraz niedaleko restauracji Del Mar. To dobra trasa dla biegaczy chcących potrenować na płaskim terenie przed weekendowymi zawodami sportowymi. Nie musimy chyba dodawać, ze w wymienionym wydarzeniu wzięła udział Magda startując z niedwuznacznym numerem startowymtongue-out

Widać, że zarówno weekend jak i kolejne dni były dla naszej drużyny wyznacznikiem intensywnej aktywności fizycznej. A jaki jest Twój powód, żeby biegać albo wymówka, żeby tego nie robić ?
Zawody i rywalizacja to jedno ale najważniejsze to dobra zabawa. Więc jeśli chcecie poczuć nutkę sportowej rywalizacji a przede wszystkim pobawić się bieganiem w grupie pozytywnie zakręconych ludzi to zapraszamy do nas. Gwarantujemy mnóstwo humoru, pozytywnej energii a co najważniejsze sławę na ogólnopolskiej stronie internetowej: www.sawolniejsi.pl.
Jak zostać członkiem naszej grupy: szczegóły TUTAJ.

Ostatnio zmienianywtorek, 11 czerwiec 2019 16:05