Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 385.

Inteligentne pływanie na całe życie

Inteligentne pływanie na całe Życie

Część z nas startuje w zawodach triathlonowych, gdzie umiejętność pływania jest niezbędna, nie tylko do ukończenia zawodów ale często prędkość z jaką pokonamy dystans w wodzie decyduje o wyniku triathlonu. Dlatego aby doskonalić swój styl pływania i pływać po prostu szybciej polecamy trening wg metody Total Immersion. 
O tej metodzie usłyszeliśmy w Polsce po raz pierwszy na początku tego wieku. Według jej twórcy, Terry'ego Laughlina, pozwala ona nauczyć się pływać jak ryba, każdemu, nawet osobie w podeszłym wieku. 
Nauka i doskonalenie pływania tą metodą (w języku polskim nazywana czasem metodą pełnego zanurzenia) polega na rozłożeniu zawiłych reguł dotyczących ruchów pływackich na elementy proste. Podstawowym celem nauki i doskonalenia pływania metodą pełnego zanurzenia jest takie dopracowanie detalów w indywidualnym stylu każdego pływaka, aby do granic możliwości zminimalizować opór wody.
Materiały udostępniono za zgodą i dzięki uprzejmości Pana Pawła Lewickiego - Total Immersion Polska. Zapraszamy na stronę Najlepsza nauka pływania na świecie oraz do odwiedzenia ich fanpage na Facebooku Total Immersion Polska.

Film instruktażowy do pobrania TUTAJ . Celem odtworzenia filmu na odtwarzaczu DVD pobrany plik rozpakowujemy za pomocą programu do kompresji i zgrywamy na płytę. Film można również, po uprzednim rozpakowaniu pliku, obejrzeć na komputerze. Jako odtwarzacza najlepiej użyć  VideoLan.

Ostatnio zmienianypiątek, 05 październik 2018 20:55
Więcej w tej kategorii: « Plan treningowy - pod nasze starty

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.